Filtrovat podle
Výukové materiály
(23)
RSS

- Důležité
Kdo jsou tzv. digitální strážci přístupu (gatekeepers) a proč je podle Evropské komise nutné je regulovat?

- Důležité
Projekt IdeasPowered@School ve všech jazycích poskytuje učitelům a studentům všech věkových kategorií a úrovní různé vzdělávací materiály na téma duševního vlastnictví.

- Důležité
Cílem těchto pokynů je pomoci pedagogům pochopit potenciál, který aplikace umělé inteligence a využívání dat ve vzdělávání mají, a zvýšit povědomí o možných rizicích.

- Důležité
Pokyny propojují pedagogickou metodiku s praxí v jednom snadno použitelném formátu: Jak přimět mladé lidi k tomu, aby si ověřovali fakta a mysleli kriticky? Jaká vypadá technická stránka dezinformací? Jak identifikovat tzv. deep fakes?

Seznamte se s Helenou, Klausem, Kasiou, Enzem a Marion – našimi DIGITÁLNÍMI PRŮZKUMNÍKY na expedici po Evropě. Vysvětlí vám, jak digitalizace probíhá a co nového se chystá.

Co je to umělá inteligence (UI)? Co si pod tím představit? Jaké má UI uplatnění? Co dokáže a jak funguje? V tomto krátkém videu specialistka na UI Ale...

Do you want to know more about data protection and privacy risks? Discover it all with the Cyber Chronix game, story and quiz.

Play and learn online safety with Happy Onlife, a game to build and develop safety and knowledge on Internet use, overuse and abuse. Make it even a fu...

HistoriCall – soubor bezplatných digitálních zdrojů pro občanskou výchovu a dějepis, které vytvořil Dům evropských dějin – pomáhá pedagogům vyučovat evropskou integraci zajímavým, interaktivním a flexibilním způsobem.

Analýza statistických údajů na úrovni státu nebo regionu může ukázat, kde v rámci EU nebo v rámci jednotlivých zemí panují rozdíly a kde je naopak situace podobná. Prohlédněte si statistiky o vaší zemi nebo regionu a srovnejte je s jinými zeměmi nebo regiony v Evropské unii pomocí našich tematických interaktivních publikací!

Jak definujete svou identitu? A jaká může být taková charakteristika? Identita se neustále mění a vyvíjí, takže naše názory na to, kdo jsme a kdo jsou...

Chcete vědět, jak vás EU chrání na internetu? Cílem nových pravidel zavedených v nařízení o digitálních službách je vytvořit spravedlivější a bezpečnější on-line svět.

Kdo jsou tzv. digitální strážci přístupu (gatekeepers) a proč je podle Evropské komise nutné je regulovat?

Současná digitální éra trpí závažnou nemocí jménem dezinformace. Pro ty, kteří se před nimi chtějí chránit, však existuje naděje: kritické myšlení. Tento soubor materiálů je určen především pedagogům, kteří své žáky a studenty učí dovednosti informace kriticky vyhodnocovat.

Materiály pro učitele zdarma a ve 29 jazycích. Pomohou studentům všech věkových skupin pochopit, co je programování a výpočetní myšlení. Jedná se o zá...

Skočte přímo do úžasného a divotvorného světa internetu – díky tomuto průvodci zjistíte, jak to vůbec celé funguje, odhalíte kouzlo programování a poučíte se o bezpečném pohybu v online prostoru.

Od roku 2017 již občané EU, kteří cestují do jiného členského státu, nemusí platit poplatky za volání, posílání textových zpráv a surfování po mobilní...

Právní předpisy EU spotřebitelům umožňují, aby měli zakoupený digitální obsah k dispozici kdekoli v EU.

This comic book provides a visual insight into the concept of digital ethics. What is digital ethics? New technologies are shaping the way humans inte...

Na vzniku této verze evropských digitálních práv a zásad, určené dětem, se děti také podílely.