- Korcsoport
- 12–15 évesek
- Témakör
- Az Európai Unióról
- A segédanyag típusa
- Prezentáció

Mi az európai projekt? Hogyan működik az EU, és mit nyújt az európai polgároknak? Önnek is ajánljuk diabemutatónkat, melynek segítségével elmagyarázhatja az Európai Unióval kapcsolatos alapvető tudnivalókat diákjainak, illetve hallgatóságának, gondolatébresztő kérdéseket tehet fel nekik, és arról is tájékoztathatja őket, hogyan tudnak az Európai Unióhoz fordulni, illetve uniós közösségimédia-oldalakra ellátogatni. A prezentáció négy részből áll, amelyeket külön-külön és együttesen is használhat. Figyelmébe ajánljuk „Az EU és én” elnevezésű kvízjátékunkat is, melynek segítségével felmérheti diákjainak, illetve hallgatóságának európai uniós ismereteit. Végezetül szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy az egyes diákhoz tartozó jegyzetoldalak hasznos információkat és linkeket is közreadnak, melyeket Önnek is érdemes lehet áttekintenie.
További anyagok ugyanebben a témában

„Az EU és” én kvízjáték
Ez a középiskolásoknak szóló feleletválasztós online kvíz hasznos alapismereteket közvetít az Európai Unióról.

- Highlighted
„Juki és az Erdei Unió” oktatócsomag
Szeretné, ha tanulói megismerkednének az Európai Unióval, de úgy érzi, a téma túl összetett számukra? Mutassa be nekik Jukit, a szentjánosbogarat és barátait!

- Highlighted
A Tanács európai uniós kvízjátéka
Te mennyit tudsz az EU-ról? Teszteld tudásodat a Tanács uniós kvízjátékával!

- Highlighted
Állampolgári nevelési oktatócsomag
Ismerje meg, hogyan dolgozik együtt a 27 uniós ország: oktatás, tanulás és játék a Tanács állampolgári nevelési oktatócsomagjával.

Az EU 2020-ban
Ebből a kiadványból megtudhatja, milyen eredményeket ért el az EU 2020 folyamán. Az Európai Unió tevékenységeiről szóló általános jelentés naprakész i...

Az EU befektetése bolygónkba
„Jelenlegi életmódunk, termelésünk és fogyasztásunk fenntartásához legalább négy bolygóra lenne szükségünk. Viszont csak egy van. Így most van itt az ...

Az EU és én
Ezt a kiadványt azoknak a 15–18 éves fiataloknak, illetve középiskolai tanároknak ajánljuk, akik szeretnének tájékozódni arról, hogy mi az Európai Unió, és pontosan mit is tesz értünk.

- Highlighted
Az Európai Parlament virtuális szerepjátéka
Ennek a játéknak köszönhetően a diákok virtuálisan beülhetnek az Európai Parlament üléstermének padsoraiba, és megtapasztalhatják, hogyan működik a gyakorlatban az uniós döntéshozatali folyamat – mindezt az online térben tehetik meg, anélkül, hogy elhagynák az osztálytermet vagy az otthonukat.