Az Európai Szolidaritási Testület lehetőséget nyújt a fiataloknak, hogy önkéntes tevékenységet vagy fizetett munkát vállaljanak hazájukban vagy külföldön.
További anyagok ugyanebben a témában

Az „Europa Quest” elnevezésű új kvízalapú oktatási eszköz ösztönzi a játékosok közötti csapatmunkát és kommunikációt, miközben felméri tudásukat az EU intézményeiről, történelméről, döntéshozataláról, kultúrájáról stb. A játék az összes uniós nyelven elérhető, és tökéletes a közös tanuláshoz!

Ez a képeskönyv egy Anna nevű kislányról szól, aki most kezdi az iskolát egy idegen országban, és az ottani nyelvet tanulja a helyiektől.

Ennek az oktatási segédanyagnak a célja, hogy gyakorlati útmutatást nyújtson a pedagógusoknak az „Art in Democracy” kiállításhoz.

Négy fiatal elmeséli, milyen tapasztalatokkal gazdagodtak Tortonában (Olaszország), amikor az Erasmus+ részeként ifjúsági csereprogramban vettek részt...

Utazgass az időben! Fedezd fel, melyek voltak a történelem azon fontos pillanatai, találmányai, sport- és társadalmi eseményei stb., amelyek kialakították az általunk is ismert Uniót.

Lenne kedved kirakósat játszani az uniós országok vagy nyelvek témájában? Vagy mindkettőt megpróbálod? Kinyomtathatsz továbbá egy nagy Európa-térképet...

Az Európai Digitális Könyvtár, az Europeana több ezer európai könyvtár, archívum, múzeum, galéria és audiovizuális gyűjteményből származó fényképek, s...

Az Európai Történelem Háza által kidolgozott, ingyenes digitális erőforrás (HistoriCall) célja, hogy a középiskolai tanárok és oktatók érdekfeszítő, interaktív és differenciált módon ismertethessék meg diákjaikkal az európai integráció történetét.