Az elmúlt években mindannyian tanúi lehettünk annak, milyen gyorsan terjednek az interneten a hamis, illetve szándékosan félrevezető hírek.
A digitális platformok forradalmasították az információk létrehozásának, fogyasztásának és megosztásának módját, ami új kihívások elé állítja a felhasználókat: el kell dönteniük egy-egy tartalomról, hogy az megbízható-e vagy sem. Ez az, ahol az iskolák szerepet vállalhatnak; korunk digitális ökoszisztémájában ki kell fejleszteniük a tanulók kritikai gondolkodáshoz szükséges készségeit.
A Globális Média- és Információs Műveltség Hete alkalmából tekintse meg a dezinformáció elleni küzdelmet célzó segédanyagainkat.
A pedagógusok felhasználhatják a tanórákon az alábbi két dokumentumot is: Etikai iránymutatások oktatók számára a mesterséges intelligencia (MI) és az adatok oktatási és tanulási célú felhasználásáról; Iránymutatások tanárok és oktatók számára a dezinformáció kezeléséről és a digitális jártasság oktatás és képzés révén történő előmozdításáról.
Leírás
- Közzététel dátuma
- 2024. október 24.
- Szerző
- Kommunikációs Főigazgatóság