Ten obchodzony na całym świecie dzień tematyczny jest dobrą okazją, by poświęcić większą uwagę ochronie dzieci przed przemocą i niegodziwym traktowaniem. Zapewnienie dzieciom bezpiecznego środowiska ma zasadnicze znaczenie dla ich zdrowia i rozwoju.
Aby zrealizować ten cel, Unia Europejska stawia przede wszystkim na zapobieganie i dokłada wszelkich starań, by chronić najsłabszych.
Dzięki surowszym przepisom, kampaniom informacyjnym, wsparciu dla ofiar i współpracy międzynarodowej UE niestrudzenie buduje lepszą przyszłość dla naszych dzieci. Walka z niegodziwym traktowaniem dzieci jest priorytetem i wymaga od nas wszystkich stałego zaangażowania. Zgłaszanie podejrzanych sytuacji, wspieranie ofiar i promowanie prewencji mogą przynieść pożądane zmiany. Razem możemy sprawić, by świat naszych dzieci był bezpieczniejszy.
Więcej informacji na temat inicjatyw Unii Europejskiej w tej dziedzinie można znaleźć w strategii UE na rzecz praw dziecka w uproszczonej wersji, przeznaczonej dla dzieci.
19 listopada w Czechach, na Słowacji i w Brukseli odbywa się „Bubnovačka”, czyli wielka akcja wspólnego hałasowania (za pomocą bębnów i innych przedmiotów), która ma przerwać ciszę otaczającą przemoc domową. Może z tej okazji zorganizujesz jakieś wydarzenie w swojej szkole?
W opracowaniu tej zaadaptowanej dla dzieci wersji unijnej strategii (planu) na rzecz praw dziecka uczestniczyły dzieci.
- Przedział wiekowy
- Do 9 lat
- 9–12 lat
Informacje szczegółowe
- Data publikacji
- 15 listopada 2024
- Autor
- Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej
- Type of content
- Event