Skip to main content
Flaga Unii Europejskiej Flaga Unii Europejskiej
Learning corner

Aktualności i konkursy

Filtruj według

Aktualności i konkursy (95)

RSS
Wyświetlają się wyniki od 1 do 20
 • Wiadomość prasowa

Otwórz książkę!

27 marca Komisja Europejska organizuje specjalny dzień poświęcony europejskim pisarzom. Ta inicjatywa ma zachęcić młodzież do czytania książek i pokazać jej, jak bogata jest europejska literatura.

 • Wiadomość prasowa

Juvenes Translatores — Edycja 2022

Komisja Europejska składa dziś gratulacje 27 zwycięzcom organizowanego przez nią konkursu tłumaczeniowego dla uczniów szkół średnich Juvenes Translatores.

 • Wiadomość prasowa

112: Numer alarmowy UE

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To dobra okazja, by nauczyć dzieci zapamiętywać ten numer, na który można dzwonić w niebe...

 • Wiadomość prasowa

Razem na rzecz lepszego internetu

Dzieci i młodzież zasługują na dorastanie w środowisku cyfrowym, w którym mogą bezpiecznie tworzyć, porozumiewać się i udostępniać sobie nawzajem treści.

 • Wiadomość prasowa

Międzynarodowy Dzień Edukacji 2023

24 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Edukacji. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło go w 2018 r., aby podkreślić, jak wielką rolę w działaniach na rzecz pokoju i rozwoju odgrywa edukacja.

 • Artykuł prasowy

Szwedzkie przewodnictwo w Radzie UE

Być może wiesz, że państwa członkowskie Unii Europejskiej (UE) po kolei przewodniczą jej działaniom. Teraz nadeszła kolej na Szwecję, która od 1 stycznia stoi na czele UE.

Ale czy wiesz, że Szwecja współpracuje z dwoma krajami, które wcześniej sprawowały przewodnictwo?

 • Artykuł prasowy

Krok naprzód dla Chorwacji

Od 1 stycznia 2023 r. strefa euro liczy 20 członków. W tym dniu do grupy krajów, w których walutą jest euro, dołączyła Chorwacja.

 • Wiadomość prasowa

Dom Historii Europejskiej potrzebuje Twojej pomocy!

Pięć lat po otwarciu drzwi dla publiczności Dom Historii Europejskiej chce zaprojektować świeże, nowe, ekscytujące materiały dydaktyczne dla europejskich nauczycieli.

 • Wiadomość prasowa

Autobusy szkolne dla ukraińskich dzieci

Komisja Europejska wzywa publiczne i prywatne podmioty w UE i poza nią do połączenia sił w duchu solidarności i przekazywania autobusów, które bezpiecznie dowiozą ukraińskie dzieci do szkoły.

 • Wiadomość prasowa

Twoja Europa – Twoje zdanie!

Weź udział w wydarzeniu Twoja Europa – Twoje zdanie! organizowanym przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli w dniach 23–24 marca 2023 r. Podczas tego pełnego wrażeń, interaktywnego wydarzenia będzie można podzielić się swoimi poglądami (w języku angielskim) z uczniami i nauczycielami z 34 krajów.

 • Wiadomość prasowa

Eksper(t)yment w klasie

Komisja Europejska oferuje Ci wyjątkową okazję do współpracy z naukowcem lub ekspertem z Twojej dziedziny w celu wspólnego przygotowania materiałów dydaktycznych.

 • Wiadomość prasowa

Czy tego lata chciałbyś zwiedzać Europę?

Masz ukończone 18 lat i marzysz o tym, żeby zobaczyć kawałek świata? Już tego lata możesz wyruszyć w podróż po Europie jako laureat konkursu DiscoverEU!

 • Wiadomość prasowa

Europejski Rok Młodzieży – jeszcze trwa!

Europejski Rok Młodzieży powoli dobiega końca, ale masz jeszcze kilka miesięcy, żeby wziąć w udział w tej inicjatywie. To wyjątkowy rok, podczas którego szczególny nacisk położono na włączenie społeczne: celem jest pomoc wszystkim młodym ludziom w stawaniu się aktywnymi i zaangażowanymi obywatelami.

 • Wiadomość prasowa

Startuje unijny konkurs dla młodych tłumaczy!

Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą już rejestrować się do udziału w dorocznym konkursie tłumaczeniowym Komisji Europejskiej Juvenes Translatores.

 • Wiadomość prasowa

Czechy przejmują prezydencję w Radzie UE

Od 1 lipca prezydencję sprawują Czechy. Kraj ten wyznaczył pięć priorytetów, na których UE powinna się skupić w nadchodzących miesiącach, pod hasłem „Europa jako zadanie: nowa myśl, nowy kształt, nowa energia”: