Filtruj według
Aktualności i konkursy (95)
RSS
Otwórz książkę!
27 marca Komisja Europejska organizuje specjalny dzień poświęcony europejskim pisarzom. Ta inicjatywa ma zachęcić młodzież do czytania książek i pokazać jej, jak bogata jest europejska literatura.

Kącik edukacyjny obchodzi urodziny!
21 marca Kącik edukacyjny kończy cztery lata.

DiscoverEU: Spakuj plecak i ruszaj w podróż po Europie!
Masz 18 lat i mieszkasz w kraju UE lub w innym kraju stowarzyszonym z programem Erasmus+? Powiedz tak przygodzie z DiscoverEU!

Juvenes Translatores — Edycja 2022
Komisja Europejska składa dziś gratulacje 27 zwycięzcom organizowanego przez nią konkursu tłumaczeniowego dla uczniów szkół średnich Juvenes Translatores.

112: Numer alarmowy UE
11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To dobra okazja, by nauczyć dzieci zapamiętywać ten numer, na który można dzwonić w niebe...

Razem na rzecz lepszego internetu
Dzieci i młodzież zasługują na dorastanie w środowisku cyfrowym, w którym mogą bezpiecznie tworzyć, porozumiewać się i udostępniać sobie nawzajem treści.

Międzynarodowy Dzień Edukacji 2023
24 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Edukacji. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło go w 2018 r., aby podkreślić, jak wielką rolę w działaniach na rzecz pokoju i rozwoju odgrywa edukacja.

Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego (#ECYP2023)
Czy mieszkasz w UE, masz 16–30 lat i pracujesz nad projektem, który pomaga zmienić Europę? Jeśli tak, możesz zostać następnym...

Szwedzkie przewodnictwo w Radzie UE
Być może wiesz, że państwa członkowskie Unii Europejskiej (UE) po kolei przewodniczą jej działaniom. Teraz nadeszła kolej na Szwecję, która od 1 stycznia stoi na czele UE.
Ale czy wiesz, że Szwecja współpracuje z dwoma krajami, które wcześniej sprawowały przewodnictwo?

Krok naprzód dla Chorwacji
Od 1 stycznia 2023 r. strefa euro liczy 20 członków. W tym dniu do grupy krajów, w których walutą jest euro, dołączyła Chorwacja.

Dom Historii Europejskiej potrzebuje Twojej pomocy!
Pięć lat po otwarciu drzwi dla publiczności Dom Historii Europejskiej chce zaprojektować świeże, nowe, ekscytujące materiały dydaktyczne dla europejskich nauczycieli.

Autobusy szkolne dla ukraińskich dzieci
Komisja Europejska wzywa publiczne i prywatne podmioty w UE i poza nią do połączenia sił w duchu solidarności i przekazywania autobusów, które bezpiecznie dowiozą ukraińskie dzieci do szkoły.

Nowe finansowanie dla szkół i organizatorów kształcenia nauczycieli w ramach akcji „Jean Monnet”
Nowy zestaw akcji „Jean Monnet” dla szkół pozwoli nauczycielom i placówkom doskonalenia nauczycieli ubiegać się o środki na nauczanie o UE w krajach objętych programem Erasmus+.

Twoja Europa – Twoje zdanie!
Weź udział w wydarzeniu Twoja Europa – Twoje zdanie! organizowanym przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli w dniach 23–24 marca 2023 r. Podczas tego pełnego wrażeń, interaktywnego wydarzenia będzie można podzielić się swoimi poglądami (w języku angielskim) z uczniami i nauczycielami z 34 krajów.

Eksper(t)yment w klasie
Komisja Europejska oferuje Ci wyjątkową okazję do współpracy z naukowcem lub ekspertem z Twojej dziedziny w celu wspólnego przygotowania materiałów dydaktycznych.

Czy tego lata chciałbyś zwiedzać Europę?
Masz ukończone 18 lat i marzysz o tym, żeby zobaczyć kawałek świata? Już tego lata możesz wyruszyć w podróż po Europie jako laureat konkursu DiscoverEU!

Europejski Rok Młodzieży – jeszcze trwa!
Europejski Rok Młodzieży powoli dobiega końca, ale masz jeszcze kilka miesięcy, żeby wziąć w udział w tej inicjatywie. To wyjątkowy rok, podczas którego szczególny nacisk położono na włączenie społeczne: celem jest pomoc wszystkim młodym ludziom w stawaniu się aktywnymi i zaangażowanymi obywatelami.

Startuje unijny konkurs dla młodych tłumaczy!
Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą już rejestrować się do udziału w dorocznym konkursie tłumaczeniowym Komisji Europejskiej Juvenes Translatores.

14 września | Zapisz tę datę w swoim kalendarzu – orędzie o stanie Unii 2022
Co roku we wrześniu przewodnicząca Komisji Europejskiej wygłasza przed Parlamentem Europejskim orędzie o stanie Unii, w którym podsumowuje miniony rok i przedstawia priorytety na nadchodzący rok.

Czechy przejmują prezydencję w Radzie UE
Od 1 lipca prezydencję sprawują Czechy. Kraj ten wyznaczył pięć priorytetów, na których UE powinna się skupić w nadchodzących miesiącach, pod hasłem „Europa jako zadanie: nowa myśl, nowy kształt, nowa energia”: