Przejdź do treści głównej
Learning corner

Aktualności i konkursy

Filtruj według

Aktualności i konkursy (118)

RSS
Wyświetlają się wyniki od 1 do 20
112 (emergency telephone number)
 • Wiadomość prasowa

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Czy wiesz, pod jaki numer dzwonić w nagłych wypadkach? Na szczęście w całej Europie jest tylko jeden numer do zapamiętania: 112.  

""
 • Wiadomość prasowa

Juvenes Translatores — Edycja 2023

Komisja Europejska składa dziś gratulacje 27 zwycięzcom organizowanego przez nią konkursu tłumaczeniowego dla uczniów szkół średnich Juvenes Translatores.

""
 • Wiadomość prasowa

Razem na rzecz lepszego internetu

Dzieci i młodzież zasługują na dorastanie w środowisku cyfrowym, w którym mogą bezpiecznie tworzyć, porozumiewać się i udostępniać sobie nawzajem treści.

Young people working in groups and speaking into a microphone
 • Artykuł prasowy

Unijna platforma uczestnictwa dzieci działa już od roku

Unijna platforma uczestnictwa dzieci to bezpieczna przestrzeń, w której dzieci i nastolatki mogą wyrażać opinię na dotyczące ich tematy oraz zabrać głos w unijnych procesach decyzyjnych. Przyjrzyjmy się, czym się zajmowała w ciągu ostatniego roku.

 • Wiadomość prasowa

Międzynarodowy Dzień Edukacji 2024

24 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Edukacji. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło go w 2018 r., aby podkreślić, jak wielką rolę w działaniach na rzecz pokoju i rozwoju odgrywa edukacja.

""
 • Artykuł prasowy

Konkurs ImagineEU – wybierz zwycięzcę!

Niedawno zorganizowano konkurs ImagineEU, skierowany do uczniów ostatnich dwóch klas szkoły średniej. Udział w konkursie pomógł im zdobyć wiedzę, jak być aktywnymi obywatelami UE.

""
 • Wiadomość prasowa

„Twoja Europa – Twoje zdanie” szykuje się do eurowyborów

„Twoja Europa – Twoje Zdanie” powraca w specjalnym wydaniu poświęconym wyborom europejskim. Do udziału w tym wydarzeniu mogą zgłaszać się osoby w wieku 18–25 lat, które w przyszłym roku pierwszy lub drugi raz oddadzą głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

""
 • Wiadomość prasowa

Światowy Dzień Dziecka

20 listopada obchodzimy Światowy Dzień Dziecka. To doskonała okazja, by zachęcić do współpracy dzieci z całego świata i zadbać o ich dobro.

""
 • Wiadomość prasowa

Konkurs ImagineEU

Wyobraź sobie zmianę, którą chcesz zobaczyć w Unii Europejskiej!

""
 • Wiadomość prasowa

Orędzie o stanie Unii 2023 w skrócie

13 września przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zainaugurowała nowy rok w polityce, wygłaszając w Parlamencie Europejskim w Strasburgu doroczne orędzie o stanie Unii.

""
 • Wiadomość prasowa

Startuje unijny konkurs dla młodych tłumaczy!

Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą już rejestrować się do udziału w dorocznym konkursie tłumaczeniowym Komisji Europejskiej Juvenes Translatores.

""
 • Wiadomość prasowa

Europejski Dzień Języków 2023

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Obchodząc to święto, pragniemy sprzyjać europejskiej różnorodności językowej i kulturowej oraz ją pielęgnować.

""
 • Wiadomość prasowa

Orędzie o stanie Unii Europejskiej 2023

Orędzie o stanie Unii Europejskiej to przemówienie wygłaszane we wrześniu każdego roku przez przewodniczącego Komisji Europejskiej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Wydarzenie to stanowi inaugurację kolejnego roku politycznego.