
Europejska Platforma Edukacji Szkolnej jest miejscem spotkań dla wszystkich zainteresowanych stron sektora edukacji szkolnej – personelu szkolnego, naukowców, decydentów i innych działających w tej dziedzinie podmiotów – obejmującym wszystkie poziomy kształcenia, od wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem po kształcenie podstawowe i średnie oraz wstępne kształcenie zawodowe.
W skład platformy wchodzi również europejska społeczność szkół eTwinning.

Według szacunków prawie połowa uchodźców z Ukrainy to dzieci w wieku szkolnym. Ich powrót do szkoły pomoże im złagodzić stres psychiczny, a także zapewni poczucie stabilności i normalności oraz perspektywy na przyszłość.
Znajdziesz tu szereg artykułów i materiałów mających na celu wspieranie integracji młodych uchodźców z Ukrainy w ramach systemów edukacji państw członkowskich UE i krajów uczestniczących w programie Erasmus+.
Zwieńczeniem tej rocznej podróży dyskusji, debaty i współpracy między obywatelami i politykami na temat przyszłości Europy było sprawozdanie przedłożone 9 maja przewodniczącym instytucji UE. W sprawozdaniu przedstawiono 49 propozycji i ponad 320 środków, w tym konkretne cele. Teraz do Parlamentu Europejskiego, Rady UE i Komisji Europejskiej należy podjęcie dalszych działań, zgodnie z zakresem ich kompetencji.
Lekcje na konkretny temat
- Wytyczne dla nauczycieli i pedagogów dotyczące przeciwdziałania dezinformacji i upowszechniania umiejętności cyfrowych za pośrednictwem kształcenia i szkolenia
- Wytyczne etyczne dla nauczycieli dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji i danych w nauczaniu i uczeniu się
- Edukacja europejska w szkołach - Działania „Jean Monnet” wspierają skuteczniejszą edukację europejską w szkołach podstawowych, średnich oraz zawodowych
Ciekawi Cię, jak inni nauczyciele uczą konkretnej tematyki?
Więcej informacji znajdziesz na tych stronach:
- Zapobieganie radykalizacji postaw – RAN network
- Nauka – Scientix