Skip to main content
Flaga Unii Europejskiej Flaga Unii Europejskiej
Learning corner
© European Union
Kącik edukacyjny

ZABAWA – NAUKA – WIEDZA UNIA EUROPEJSKA

W centrum uwagi

UE jednomyślnie solidaryzuje się z Ukrainą i będzie nadal, wraz ze swoimi partnerami na arenie międzynarodowej, wspierać Ukrainę i jej ludność, między innymi zapewniając dodatkową pomoc polityczną, finansową i humanitarną.

Aktualności

  • Wiadomość prasowa

Twoja Europa – Twoje zdanie!

Weź udział w wydarzeniu Twoja Europa – Twoje zdanie! organizowanym przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli w dniach 23–24 marca 2023 r. Podczas tego pełnego wrażeń, interaktywnego wydarzenia będzie można podzielić się swoimi poglądami (w języku angielskim) z uczniami i nauczycielami z 34 krajów.

  • Wiadomość prasowa

Eksper(t)yment w klasie

Komisja Europejska oferuje Ci wyjątkową okazję do współpracy z naukowcem lub ekspertem z Twojej dziedziny w celu wspólnego przygotowania materiałów dydaktycznych.

  • Wiadomość prasowa

Czy tego lata chciałbyś zwiedzać Europę?

Masz ukończone 18 lat i marzysz o tym, żeby zobaczyć kawałek świata? Już tego lata możesz wyruszyć w podróż po Europie jako laureat konkursu DiscoverEU!

Co wiesz o Unii Europejskiej?

Dowiedz się więcej

Kalendarium Unii Europejskiej

Wybierz się z nami w podróż w czasie i przeczytaj o ważnych momentach w historii, wydarzeniach sportowych i społecznych oraz przełomowych wynalazkach... Wiele z nich miało wpływ na obecny kształt Unii Europejskiej.

Kontakt z innymi nauczycielami

Na tej stronie nauczyciele mogą znaleźć szkoły chętne do nawiązania współpracy, podzielić się doświadczeniami z innymi nauczycielami, zapisać się na szkolenia i uzyskać wiele informacji na tematy edukacyjne.

Praca i nauka

Przejrzyj informacje na temat wymian, stypendiów, wolontariatu, staży, pracy, wizyt w instytucjach UE i wielu innych możliwości dla młodych ludzi.

Znalazłam tu mnóstwo materiałów, które bardzo mi się przydały podczas lekcji. Uczniom również bardzo się podobały!

Jessica - Nauczycielka
quite1.jpg

Na tej stronie znalazłem dużo informacji o historii UE i o krajach, które należą do Unii.

Christopher - Uczeń szkoły średniej
istock-1032472594_1.jpg