- Starostna skupina
- 12–15 let
- Tema
- Vrsta gradiva
Ob tej temi preiskujemo nekatere najbolj znane kategorije, ki sodijo v široko opredelitev človekovih pravic, ter vrednotimo povezave in navzkrižja med pravicami in dolžnostmi. Učence skozi tematiko vodimo s sodobnimi in zgodovinskimi evropskimi in svetovnimi zgledi in jih spodbujamo, naj razmislijo o svojem odzivanju na kompleksne etične scenarije. Obravnavamo spoštovanje človekovih pravic drugih, nasprotje med kulturnimi praksami in človekovimi pravicami ter ali je mogoče v nekaterih okoliščinah upravičiti odpravo pravic.
Več o isti temi
Priročnik je bil razvit za osnovnošolske učitelje in učiteljice ter učence in učenke (stare od 6 do 7 let). Njegov cilj je podpreti učitelje in učiteljice pri organizaciji razprav v učilnicah, s katerimi bodo učinkovito obravnavali spolne stereotipe na podlagi primera iz prometnega sektorja.
Namen tega pedagoškega gradiva je izobraževalcem zagotoviti praktične smernice za razstavo Art in Democracy.
Leta 2018 je Evropska unija praznovala 50. obletnico carinske unije EU.
V EU je dosežena velika stopnja enakopravnosti, a pandemija bi to lahko ogrozila. V našem videu si oglejte nekaj ključnih dogodkov na poti do enakosti.
Želijo vaši dijaki in dijakinje prispevati k boljšemu svetu? Izobraževalno gradivo „Demokracija EU v praksi“ spodbuja dijake in dijakinje, naj dejavno sodelujejo pri evropskih vprašanjih. Vključuje štiri interaktivne lekcije o demokraciji v EU in evropski državljanski pobudi.
Trgovci na drobno morajo kupcem zagotoviti enak dostop do blaga in storitev, ne glede na to, kje v EU so. V nasprotnem primeru se to imenuje „geografs...
- Highlighted
Na spletišču IdeasPowered@School so v vseh jezikih EU na voljo različna učna gradiva o intelektualni lastnini za učitelje in učence vseh starosti in stopenj izobraževanja.
Vse države EU imajo skupne osrednje vrednote, ki so temelj svobodne družbe. EU varuje te skupne vrednote, da se zagotovi vključenost, strpnost, pravič...