- Věková skupina
- 12 až 15 let
- Téma
- Typ materiálu
Cílem tohoto tématu je zkoumat některé z nejpodstatnějších kategorií práv, která se řadí pod široký pojem „lidská práva“. Současně se zabývá styčnými body a rozpory mezi právy a povinnostmi. Studiem tohoto tématu provedou studenty příklady z evropské i světové současnosti a historie, na jejichž základě se budou moci pokusit najít řešení situací, které jsou z etického hlediska složité. V rámci tématu bude věnována pozornost problematice respektování práv ostatních, rozporu mezi kulturními zvyklostmi a lidskými právy a otázce, zda je odpírání práv vůbec možné v některých situacích zdůvodnit?
Další tematické materiály
V roce 2018 oslavila Evropská unie 50. výročí vzniku celní unie EU.
Tento soubor pedagogických materiálů má učitelům poskytnout praktické pokyny související s výstavou Art in Democracy ("Umění v demokracii ").
V otázce práv žen má za sebou Evropa už dlouhý kus cesty. Pandemie ale nyní těžce vydobyté postavení žen ohrožuje. Podívejte se na video mapující historii boje za rovnovprávnost pohlaví.
Zajímají se vaši studenti o to, jak by mohli přispět ke společenským změnám? Sada materiálů „Demokracie EU v akci“ vybízí studenty k tomu, aby se aktivně podíleli na řešení evropských otázek. Materiály jsou řazeny do čtyř interaktivních tematických bloků věnovaných demokracii v EU a evropské občanské iniciativě.
- Highlighted
Projekt IdeasPowered@School ve všech jazycích poskytuje učitelům a studentům všech věkových kategorií a úrovní různé vzdělávací materiály na téma duševního vlastnictví.
Všechny země EU sdílejí určité ústřední hodnoty, které tvoří základ svobodné společnosti. EU tyto společné hodnoty střeží, aby zajistila inkluzi, tole...
Komise je výkonnou složkou Evropské unie a Parlament se významně podílí na výběru jejích členů.
- Highlighted
Jednotný trh EU umožňuje volný pohyb zboží, služeb, kapitálu a osob v rámci zemí EU. Kolik toho o něm víte? Zjistěte to v našem kvízu.