Przejdź do treści głównej
Learning corner
Wiadomość prasowa14 września 2023Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji SpołecznejCzas na przeczytanie: 1 min

Startuje unijny konkurs dla młodych tłumaczy!

Konkurs na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej

""

Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą się już rejestrować do udziału w obecnej edycji konkursu tłumaczeniowego Komisji Europejskiej Juvenes Translatores.

Konkurs odbędzie się w online 23 listopada. Tego samego dnia we wszystkich państwach UE uczniowie tłumaczą tekst pod nadzorem swoichnauczycieli.

Szkoły mogą się rejestrować w internecie do udziału w konkursie, w którym ich uczniowie będą mieli szansę zmierzyć się z rówieśnikami z całej UE. Rejestracji można dokonać w dowolnym z 24 języków urzędowych UE do godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego 16 października 2023 r.

Zarejestruj szkołę

Kto może wziąć udział?

Uczniowie szkół średnich urodzeni w 2006 r.

Kontekst

Co roku od 2007 r. Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej organizuje konkurs Juvenes Translatores z udziałem szkół z całej Unii Europejskiej. Konkurs jest okazją do przybliżenia uczniom tajników tłumaczeń, zachęcenia ich do nauki języków obcych, a może nawet zainspirowania niektórych spośród nich do wybrania w przyszłości zawodu tłumacza. Co roku w konkursie uczestniczy około 3 tys. nastolatków z niemal 700 szkół średnich.

Juvenes translatores

Informacje szczegółowe

Data publikacji
14 września 2023
Autor
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej
Przedział wiekowy
  • Od 15 lat
Type of content
  • Competition