Přejít na hlavní obsah
Learning corner
Oznámení12. prosince 2023Generální ředitelství pro komunikaciOdhadovaná doba čtení: 1 min

Vaše Evropa, váš názor! připravuje mladé lidi na volby do Evropského parlamentu

Další vydání akce „Vaše Evropa, váš názor“ se zaměří na evropské volby. Tentokrát se mohou přihlásit lidé ve věku 18–25 let, kteří budou ve volbách do Evropského parlamentu hlasovat poprvé nebo podruhé.

""

Cílem je zprostředkovat mladým lidem informace, díky nimž by lépe porozuměli obsahu evropských hodnot, jako je aktivní občanství a participativní demokracie.

Evropský hospodářský a sociální výbor akci „Vaše Evropa, váš názor“ (v angl. Your Europe, Your Say neboli YEYS) pořádá v Bruselu dne 6. března 2024. Účastníci budou moci své názory sdílet s vrstevníky z celé Evropské unie i mimo ni. Pracovním jazykem bude angličtina. Proběhnou diskuse a na závěr budou vydána doporučení, která přispějí k předvolební činnosti Evropského hospodářského a sociálního výboru a budou se podílet na formulaci usnesení EHSV k evropským volbám.

Pro mladé lidi se jedná o jedinečnou příležitost, jak lépe pochopit fungování EU a zapojit se do debaty v multikulturním prostředí, která bude probíhat podobně jako jednání v parlamentu. Přihlašovat se můžete do 31. prosince 2023. Zde si můžete přečíst další informace.

 

 

 

 

Podrobnosti

Datum zveřejnění
12. prosince 2023 (Poslední aktualizace: 16. listopadu 2023)
Autor /Autorka
Generální ředitelství pro komunikaci