Skip to main content
Vlajka Evropské unie Vlajka Evropské unie
Learning corner

Filtrovat podle

Novinky a soutěže (94)

RSS
Zobrazený počet výsledků vyhledávání: 1 až 20
 • Oznámení

Juvenes Translatores — Ročník 2022

Evropská komise blahopřeje 27 mladým překladatelům, kteří zvítězili v překladatelské soutěži pro střední školy Juvenes Translatores.

 • Oznámení

112: Číslo nouzového stavu EU

11. únor je dnem čísla tísňového volání 112 – skvělá příležitost naučit děti, že v případě jakéhokoli nebezpečí mohou kdekoli v EU zavolat na číslo 11...

 • Oznámení

Mezinárodní den vzdělání 2023

24. ledna se slaví Mezinárodní den vzdělání, který vyhlásilo Valné shromáždění Organizace spojených národů v roce 2018 s cílem zdůraznit úlohu vzdělání pro zajištění míru a rozvoje.

 • Zpráva

Švédské předsednictví EU

Asi víte, že členské státy se střídají ve vedení (tzv. předsednictví) Evropské unie. Nyní je řada na Švédsku, které se své role ujímá 1. ledna 2023.

Věděli jste však, že Švédsko tvoří předsednické trio se státy, které byly v této funkci před ním?

 • Zpráva

Velký posun dopředu pro Chorvatsko

Od 1. ledna 2023 tvoří eurozónu již 20 zemí: Chorvatsko se stává další ze zemí EU, které používají euro jako svou měnu.

 • Oznámení

Dům evropské historie potřebuje vaši pomoc!

Je to již 5 let, co Dům evropské historie otevřel své brány veřejnosti. Nyní by rád připravil nové a neotřelé učební materiály pro evropské učitele.

 • Oznámení

Školní autobusy pro ukrajinské děti

Evropská komise vyzývá veřejné a soukromé subjekty v EU i mimo ni, aby spojily síly a projevily solidaritu tím, že darují autobusy, které jsou nezbytné k bezpečnému návratu ukrajinských dětí do školy.

 • Oznámení

Vaše Evropa, váš názor!

Zapojte se do virtuální akce Vaše Evropa, váš názor! Akci YEYS (v angl. „Your Europe, Your Say“) pořádá Evropský hospodářský a sociální výbor ve dnech 23.–24. března 2023! Během této interaktivní akce, která proběhne v angličtině, spolu mohou studenti a učitelé z 34 zemí diskutovat na téma evropských hodnot a aktivního občanství.

 • Oznámení

Expertiment pro třídu

Díky Evropské komisi se před vámi otevírá vzácná příležitost spolupracovat s výzkumným pracovníkem nebo odborníkem ve vaší aprobaci na tvorbě učebních materiálů.

 • Oznámení

Evropský rok mládeže: ještě jsme neskončili!

Evropský rok mládeže je už v závěrečných fázích, ale stále si můžete užít i těch několik měsíců, které ještě zbývají. Rok se speciálně zaměřuje na začleňování: pomoc směřuje ke všem mladým lidem, aby se stali aktivními a angažovanými občany.

 • Oznámení

Začalo české předsednictví EU

1. července se předsednictví ujalo Česko. Země stanovila 5 priorit, na něž by se EU měla v nadcházejících měsících zaměřit pod heslem „Europe as a Task: Rethink, Rebuild, Repower“: