
European School Education Platform [Evropská platforma pro školní vzdělávání] je místem, kde se mohou setkávat všechny zúčastněné strany v oblasti školního vzdělávání – zaměstnanci škol, výzkumníci, tvůrci politiky a dalších odborníci – za všech úrovní vzdělávacího systému: od předškolního vzdělávání a péče až po primární a sekundární vzdělávání, a to včetně počátečního odborného vzdělávání a přípravy.
Platforma je také domovem eTwinningu, jenž je komunitou evropských škol.

Podle odhadů tvoří téměř polovinu uprchlíků z Ukrajiny děti ve školním věku. Návrat do vzdělávacího procesu jim pomůže zmírnit psychický stres a získat pocit stability a normálnosti a perspektivy do budoucna.
Nabízíme odkazy na řada článků a zdrojů, které lze využít při integraci mladých ukrajinských uprchlíků do vzdělávacích systémů členských států EU a zemí zapojených do programu Erasmus+.
Tato roční cesta diskuzí, debat a spolupráce mezi občany a politiky o budoucnosti Evropy vyvrcholila zprávou, která byla 9. května předložena předsedům orgánů EU. Zpráva obsahuje 49 návrhů a více než 320 opatření včetně konkrétních cílů. Nyní je na Evropském parlamentu, Radě EU a Evropské komisi, aby na ni navázaly, každý podle svých kompetencí.
Výuka specifických témat
- Pokyny pro učitele a další pracovníky ve výchově a vzdělávání, které se týkají boje proti dezinformacím a podpory digitální gramotnosti prostřednictvím vzdělávání a odborné přípravy
- Etické pokyny pro využívání umělé inteligence a dat ve výuce a vzdělávání pro pedagogy
- Vyučování o EU ve škole - Akce programu Jean Monnet podporující lepší vzdělávání o EU na základních, středních a odborných školách
Hledáte inspiraci od kolegů ohledně výuky na konkrétní téma?
Zkuste některý z těchto užitečných odkazů: