- Przedział wiekowy
- Od 15 lat
- Do 9 lat
- 9–12 lat
- 12–15 lat
- Temat
- Rodzaj materiałów
Sztuczna inteligencja w kształceniu nie jest już odległą rzeczywistością. Była już na przykład używana do nauki języków obcych albo wykonywania zróżnicowanych zadań w zakresie zindywidualizowanego nauczania i uczenia się. Sztuczna inteligencja ma jak widać ogromny potencjał, by wzbogacić edukację. Najpierw trzeba jednak dokładnie ocenić jej skutki i zbadać wątpliwości natury etycznej.
W wytycznych przedstawiono konkretne przykłady i ogólne przypadki wykorzystania sztucznej inteligencji, ustanowiono podstawę rozważań i wymogów etycznych oraz zwrócono uwagę na nowe kompetencje i kluczowe terminy lub techniki w dziedzinie edukacji.
Z wytycznych można korzystać z uczniami podczas lekcji, zachęcić innych nauczycieli do korzystania z nich, a rodziców – do zapoznania się z nimi. Zachęcamy również do rozpowszechniania informacji, że sztuczna inteligencja jest już wykorzystywana w edukacji.
Pobierz wytyczne (PDF – 10 MB)
Na ten sam temat
- Highlighted
Kto kryje się pod określeniem „cyfrowi strażnicy dostępu” i dlaczego Komisja musi uregulować ich działalność?
Ciekawi Cię, jak UE chroni Cię w internecie? Nowe przepisy wprowadzone aktem o usługach cyfrowych mają na celu stworzenie bardziej sprawiedliwego i bezpieczniejszego internetu.
Czym jest sztuczna inteligencja (SI)? Co oznacza ten termin? Jakie są zastosowania SI? Jakie możliwości oferuje i na jakiej zasadzie działa? W tym kró...
Spójrz na sztuczną inteligencję z innej perspektywy. Życie i technologia wzajemnie się przeplatają, co ukazuje prezentowany w filmie taniec symbolizuj...
Sprzedawcy detaliczni muszą zapewnić kupującym ze wszystkich krajów UE taki sam dostęp do towarów i usług. Na terytorium UE zakazane jest zatem tzw. b...
Analiza danych z poszczególnych regionów pomaga dostrzec różnice i podobieństwa między państwami Unii Europejskiej oraz ich regionami. W tej interaktywnej publikacji przedstawiono różne wskaźniki statystyczne dotyczące regionów UE, obejmujące kwestie takie jak ludność, zdrowie, edukacja czy środowisko.
Jak określamy swoją tożsamość? Jakie cechy mogą się na nią składać? Tożsamość stale się zmienia i ewoluuje, dlatego zmieniać może się również nasze sp...
W świecie pełnym informacji wprowadzających w błąd kluczowe znaczenie ma zdolność krytycznego myślenia. Prezentowany zestaw materiałów pomaga nauczycielom wspierać dociekliwość swoich podopiecznych w epoce cyfrowej.