- Věková skupina
- 15 let a víceDo 9 let9 až 12 let12 až 15 let
- Téma
- Digitální oblast
- Typ materiálu
- Pedagogické materiály
Věděli jste, že umělá inteligence ve vzdělávání již není hudbou budoucnosti? Již se používá například při studiu cizích jazyků nebo plnění nejrůznějších úkolů během personalizovaného vyučování či učení. Umělá inteligence má tedy očividně velký potenciál k tomu, jak vzdělávání optimalizovat. Zatím však nebyla vypracována hloubková analýza jejího dopadu. Navíc vyvolává různé etické otázky.
V pokynech se uvádějí konkrétní příklady a obecné případy použití, rozvádějí se etická témata a požadavky a zdůrazňují nové kompetence, klíčové pojmy a techniky v oblasti vzdělávání.
Pokyny lze používat spolu se studenty ve třídě. Dále můžete motivovat ostatní učitele, aby je využívali, seznamovat s nimi rodiče a šířit obecně povědomí o tom, že umělá inteligence ve vzdělávání se již využívá!
Další tematické materiály

- Highlighted
Akt o digitálních trzích
Kdo jsou tzv. digitální strážci přístupu (gatekeepers) a proč je podle Evropské komise nutné je regulovat?

Co je to umělá inteligence?
Co je to umělá inteligence (UI)? Co si pod tím představit? Jaké má UI uplatnění? Co dokáže a jak funguje? V tomto krátkém videu specialistka na UI Ale...

- Highlighted
Duševní vlastnictví ve vzdělávání
Projekt IdeasPowered@School ve všech jazycích poskytuje učitelům a studentům všech věkových kategorií a úrovní různé vzdělávací materiály na téma duševního vlastnictví.

Komiksový seriál DIGITÁLNÍ PRŮZKUMNÍCI
Vyrazte s Helenou, Klausem, Kasiou, Enzem a Marion – našimi „DIGITÁLNÍMI PRŮZKUMNÍKY“ – na cestu po Evropě a objevte, jak v ní postupuje digitalizace.

Kým podle vás jste? Identita
Jak definujete svou identitu? A jaká může být taková charakteristika? Identita se neustále mění a vyvíjí, takže naše názory na to, kdo jsme a kdo jsou...

- Highlighted
Pokyny pro učitele a další pedagogické pracovníky týkající se boje proti dezinformacím a zvyšování digitální gramotnosti prostřednictvím vzdělávání a odborné přípravy
Pokyny propojují pedagogickou metodiku s praxí v jednom snadno použitelném formátu: Jak přimět mladé lidi k tomu, aby si ověřovali fakta a mysleli kriticky? Jaká vypadá technická stránka dezinformací? Jak identifikovat tzv. deep fakes?

Poznejte a potírejte dezinformace
Pandemie ukázala, jak rychle se online prostorem šíří nepravdivé informace. Díky této sadě nástrojů mohou středoškolští učitelé svým studentům pomoci, jak při brouzdání po internetu oddělit pravdivé informace od těch zavádějících.

Programování
Materiály pro učitele zdarma a ve 29 jazycích. Pomohou studentům všech věkových skupin pochopit, co je programování a výpočetní myšlení. Jedná se o zá...