- Dobna skupina
- Do 9 godina
- Od 9 do 12 godina
- Više od 15+ godina
- Od 12 do 15 godina
- Tema
- Vrsta materijala
IdeasPowered@School projekt je u okviru kojeg se stavljaju na raspolaganje obrazovni materijali na svim jezicima EU-a o intelektualnom vlasništvu za nastavnike i učenike svih dobi i razina.
Tim projektom Ured EU-a za intelektualno vlasništvo želi motivirati cijelu školsku zajednicu da aktivno potiče razvoj kreativnosti, inovativnosti, poduzetništva i digitalnih vještina prilikom učenja o intelektualnom vlasništvu.
Možete filtrirati materijale dostupne na vašem jeziku klikom na gumb „All languages”(„Svi jezici”) na stranici s nastavnim materijalima o intelektualnom vlasništvu.
Više o istoj temi
- Highlighted
Tko su digitalni „nadzornici pristupa” i zašto ih Komisija treba regulirati?
Upoznajte Helenu, Klausa, Kasiju, Enza i Marion, naše „DIGITALNE ISTRAŽIVAČE”, koji putuju Europom istražujući kako napreduje digitalizacija.
- Highlighted
Ove su smjernice zamišljene kao pomoć nastavnom osoblju i građanima da se upoznaju s potencijalom primjene umjetne inteligencije i podataka u obrazovanju, ali i doznaju više o s time povezanim rizicima.
Pozivamo vas da umjetnu inteligenciju sagledate s drugačijeg gledišta. Ovaj videozapis pokazuje na koji se način život isprepliće s tehnologijom kroz ...
Trgovci na malo moraju kupcima omogućiti jednak pristup robi i uslugama bez obzira na to gdje se nalaze u EU-u. U protivnom dolazi do geografskog blok...
U svijetu dezinformacija važno je njegovati vještine kritičkog procjenjivanja. Ovaj alat nastavnicima omogućuje da potiču znatiželju među učenicima u digitalnom dobu.
Besplatni resursi na 29 jezika kako bi se učiteljima pomoglo da učenicima svih dobnih skupina predstave programiranje i računalno razmišljanje. Te zab...
- Highlighted
Smjernice u jednostavnom formatu objedinjuju pedagošku teoriju i praktične savjete: kako potaknuti mlade da kritički razmišljaju i provjeravaju istinitost informacija na koje nailaze? Kako dezinformacije funkcioniraju s tehničke strane? Kako možemo prepoznati uvjerljiv krivotvoreni sadržaj („deep fakes”)?