Prejsť na hlavný obsah
Learning corner

Virtuálna simulačná hra Európskeho parlamentu

Vďaka tejto online hre sa môžu študenti zahrať na poslancov Európskeho parlamentu a zažiť rozhodovací proces priamo zo svojej triedy alebo komunity!

Veková skupina
viac ako 15 rokov
Téma
Informácie o EÚPrávne predpisy a inštitúcie EÚ
Typ materiálu
Rolová hraOnline hra
Momentálne sa pracuje na preklade tohto obsahu do všetkých jazykov EÚ.

Komu je hra určená?

Hráčom vo veku od 14 rokov, a to s akýmkoľvek vzdelaním alebo vedomosťami o danej téme.

Ako je hrať?

Hra najlepšie funguje v skupinách 14 až 28 hráčov (maximálne 40) a vyžaduje si jedného sprostredkovateľa.

Hráči aj sprostredkovateľ budú potrebovať vlastné zariadenia pripojené na internet a jednu obrazovku, na ktorej bude zobrazený obsah pre celú skupinu.

Ďalšie materiály k téme

eu_values_video.png

Aké sú hodnoty EÚ?

Všetky krajiny EÚ uznávajú isté základné hodnoty, ktoré sú podstatou našej slobodnej spoločnosti. EÚ chráni tieto spoločné hodnoty s cieľom zaručiť in...

Group of youngsters slaping hands in greeting
  • Highlighted

Balík občianskeho vzdelávania

Pozrite sa, ako 27 krajín EÚ spolupracuje: balík Rady obsahuje učebné materiály na občiansku výchovu a množstvo nápadov v oblasti výuky a štúdia, ako aj hry.

timeline_def.png

Časová os EÚ

Prejdite sa s nami v čase a oboznámte sa s dôležitými okamihmi v dejinách, s vynálezmi, významnými udalosťami v športe a spoločnosti a v ďalších oblastiach života... vďaka ktorým sa EÚ stala tým, čím je.

house_of_european_history.jpg

Domu európskej histórie

Vzdelávacie materiály vypracované v súvislosti so stálou expozíciou Domu európskej histórie. V škole alebo doma si môžete preštudovať niektoré hlavné ...

eu-and-me.jpg

EÚ & ja

Ak máš 15 až 18 rokov alebo ak ste stredoškolský učiteľ a máte záujem zistiť niečo viac o Európskej únii a o tom, čo pre vás robí, potom je táto publikácia pre vás!

THE EU  IN A NUTSHELL

EÚ v kocke

Táto prezentácia vám pomôže vysvetliť základy EÚ, pripraviť pôdu pre diskusie a poskytnúť vám tipy, ako zostať v kontakte s EÚ.