Skip to main content
Vlajka Európskej únie Vlajka Európskej únie
Learning corner

Usporiadať podľa

Aktuality a súťaže (95)

RSS
Zobrazujú sa výsledky 1 až 20
 • Tlačové oznámenie

Otvor knihu!

Na 27. marec pripadá Deň európskych autorov – iniciatíva Európskej komisie, ktorej cieľom je vrátiť mladšie generácie k čítaniu kníh a pomôcť im objaviť rozmanitosť európskej literatúry.

 • Tlačové oznámenie

112: Núdzové číslo EÚ

11. február je dňom tiesňového volania 112 – dobrá príležitosť naučiť deti, že v prípade akéhokoľvek nebezpečenstva môžu zavolať na číslo 112, a to 24...

 • Tlačové oznámenie

Spoločne za lepší internet

Deti a mládež si zaslúžia vyrastať v digitálnom prostredí, v ktorom môžu bezpečne tvoriť, zapájať sa a deliť sa o výsledky.

 • Tlačové oznámenie

Medzinárodný deň vzdelávania 2023

Svet si 24. januára pripomína Medzinárodný deň vzdelávania, ktorý vyhlásilo Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov v roku 2018 s cieľom zdôrazniť úlohu vzdelávania pre mier a rozvoj.

 • Novinový článok

Švédske predsedníctvo EÚ

Zrejme viete, že členské štáty EÚ sa striedajú pri výkone predsedníctva Európskej únie (EÚ). Teraz je rad na Švédsku, ktoré sa predsedníctva ujalo 1. januára.

Vedeli ste však, že Švédsko tvorí tzv. predsednícku trojicu s dvoma krajinami, ktoré predsedníctvo vykonávali pred ním?

 • Novinový článok

Veľký posun pre Chorvátsko

Od 1. januára 2023 tvorí eurozónu už 20 krajín: Chorvátsko sa zaradilo medzi krajiny EÚ, ktoré používajú euro ako svoju menu.

 • Tlačové oznámenie

Dom európskej histórie potrebuje vašu pomoc!

Päť rokov po otvorení svojich brán verejnosti by Dom európskej histórie rád vytvoril moderné, nové a atraktívne učebné materiály pre európskych učiteľov.

 • Tlačové oznámenie

Školské autobusy pre ukrajinské deti

Európska komisia vyzýva verejné a súkromné subjekty v EÚ aj mimo nej, aby spojili svoje sily a prejavili solidaritu tak, že darujú autobusy. Tie sú nevyhnutné nato, aby sa ukrajinské deti bezpečne vrátili do škôl.

 • Tlačové oznámenie

Vaša Európa, váš názor

Zúčastnite sa na podujatí Vaša Európa, váš názor (YEYS), ktoré organizuje Európsky hospodársky a sociálny výbor v Bruseli 23. a 24. marca 2023! Vymieňajte si nápady v angličtine so študentmi a učiteľmi z 34 krajín počas zaujímavého a interaktívneho podujatia.

 • Tlačové oznámenie

Experiment pre triedu

Európska komisia vám poskytuje zriedkavú príležitosť spolupracovať s výskumným pracovníkom alebo odborníkom vo vašej príslušnej oblasti s cieľom spoločne vytvoriť vzdelávacie materiály.

 • Tlačové oznámenie

Európsky rok mládeže: ešte je čas!

Európsky rok mládeže sa chýli ku koncu, no ostáva vám ešte niekoľko mesiacov, aby ste si ho užili. Výnimočný rok, keď sa dôraz kladie na začlenenie: pomôcť všetkým mladým ľuďom, aby sa stali aktívnymi a angažovanými občanmi.

 • Tlačové oznámenie

Štartuje súťaž mladých prekladateľov EÚ!

Stredné školy vo všetkých krajinách EÚ sa teraz môžu začať prihlasovať do každoročnej prekladateľskej súťaže Juvenes Translatores organizovanej Európskou komisiou.

 • Tlačové oznámenie

Česko sa ujíma predsedníctva Rady EÚ

Od 1. júla je predsedníckou krajinou Česko. Pod heslom „Európa ako úloha“ táto krajina stanovila 5 priorít, na ktoré by sa EÚ mala v nasledujúcich mesiacoch zamerať a ktorými sú: