Prejsť na hlavný obsah
Learning corner

Art in Democracy – pedagogický materiál

Veková skupina
  • viac ako 15 rokov
Téma
Typ materiálu

Vzhľadom na blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu v júni 2024 stojí za to povzbudiť študentov, aby sa zamysleli nad tým, čo je demokracia a čo pre nich znamená. Pohľad na Európu a demokratické hodnoty očami umelcov nám umožňuje priblížiť tému demokracie a hodnoty s ňou spojené prostredníctvom výučby založenej na estetike a vlastných skúsenostiach. Umelecké formy vyjadrenia môžu uľahčiť zapojenie študentov, podnietiť diskusiu v triede a vyvolať reflexiu na túto tému.

Ďalšie materiály k téme

25_years_of_single_market.png

Jednotný trh, ktorý bol vytvorený pred viac ako 25 rokmi, zjednodušuje život európskych občanov a podnikov prostredníctvom podpory rastu a vytvárania ...

eu_values_video.png

Všetky krajiny EÚ uznávajú isté základné hodnoty, ktoré sú podstatou našej slobodnej spoločnosti. EÚ chráni tieto spoločné hodnoty s cieľom zaručiť in...

Vo svete, ktorý je plný misinformácií má zásadný význam rozvíjanie zručností v oblasti kritického myslenia. Tento súbor nástrojov vybavuje pedagógov nástrojmi na podnietenie zvedavých myslí pripravených na digitálnu éru.

Group of youngsters slaping hands in greeting
  • Highlighted

Pozrite sa, ako 27 krajín EÚ spolupracuje: balík Rady obsahuje učebné materiály na občiansku výchovu a množstvo nápadov v oblasti výuky a štúdia, ako aj hry.

timeline_def.png

Prejdite sa s nami v čase a oboznámte sa s dôležitými okamihmi v dejinách, s vynálezmi, významnými udalosťami v športe a spoločnosti a v ďalších oblastiach života... vďaka ktorým sa EÚ stala tým, čím je.