Põhisisu juurde
Learning corner

Peadirektoraadi koostatud õppematerjale Euroopa koolihariduse platvormil

Kui soovite teada, mida EL teeb ning kuidas see alguse sai ja toimib, või kui teil on soov ELi poliitika teemal üksikasjalikumalt arutleda, leiate siit rohkelt inspiratsiooni.  

Publications

eu-and-me.jpg

Kui oled 15–18-aastane või hoopis keskkooliõpetaja, kes tahab lähemalt tutvuda Euroopa Liidu ja sellega, mida see sinu heaks teeb, siis on see väljaanne mõeldud just sulle.

""

Kas olete kunagi mõelnud, mis Eli liikmesriikides kasutatakse eurot või mida tähendab Schengeni alasse kuulumine? Mis on Euroopa roheline kokkulepe ja kuidas see Teie elu paremaks muudab? Mida EL täpselt Teie heaks teeb ja kust tuleb raha, et selle kõige eest maksta?

Four European youngsters, two girls and two boys, depicted on a tandem bike with, while holding an EU flag

Me oleme pärit eri riikidest ja räägime eri keeli, kuid Euroopa on meie ühine kodu.

paper hen cover

Vali ELi põhifaktide hulgast: prindi need välja ja voldi leht, et teha sellest põnev origami mäng, mida lapsed armastavad mängida!

united in diversity map

Lastele mõeldud plakat, millel on kujutatud Euroopa kaart väikeste pildikestega, mis illustreerivad iga riigi mõningaid sümboleid ja traditsioone.

abc-in-law.jpg

Euroopa Liidu loodud õiguskord kujundab meie poliitilist ja ühiskondlikku tegelikkust. Üksikisik ei ole juba ammu pelgalt oma riigi, linna või valla kodanik, vaid ühtlasi Euroopa Liidu kodanik.

Illustrated cover image of Travelling in Europe 2023

Euroopas asuvad mitmed maailma populaarseimad reisisihtkohad ja tänu ELile on neid avastada lihtsam kui kunagi varem. Veebilehelt Reisimine Euroopas l...

THE EU  IN A NUTSHELL

See slaidesitlus aitab mõista ELi põhialuseid, valmistada ette pinnas aruteludeks ja anda nõu selle kohta, kuidas ELiga ühendust pidada.

Käesolevas brošüüris tutvustatakse ELi saavutusi noortega seotud küsimuste, sealhulgas hariduse, tööhõive, tervishoiu ja keskkonnaga seotud algatuste toetamisel alates Euroopa Komisjoni praeguse ametiaja algusest 2019. aastal.

Online products

EU&ME quiz

See veebipõhine küsimustik on koostatud keskkooliõpilastele, et aidata neil saada alusteadmisi ELi kohta.

memory-flag.jpg

Igal 27 ELi liikmesriigil on oma lipp. Vaata, kas sul õnnestub kaarte ümber pöörates leida õiged paarid.

memory-landmark.jpg

Klõpsa Euroopa lippudel ja vaata kuulsaid vaatamisväärsusi. Iga vaatamisväärsus esineb kaks korda! Kas leiad paarid üles?Seda mängu saab mängida ainul...

timeline_def.png

Rända ajas tagasi ning avasta olulised ajaloosündmused, leiutised, suuremad spordisaavutused ja ühiskonnaelu seigad ning palju rohkemat – kõik see on ...

game-dot-to-dot.jpg

Kaks last reisivad Euroopas, ostes teel oma vanaemale kaasa suveniire. Olgu sul seda punktist punkti mängu mängides lõbus, aidates vanaemal tema kingitusi ära arvata!

eu-puzzle.png

Kas soovid kokku panna puslet ELi riikide või ELi keelte kohta? Või mõlemaid? Samuti saad värvimiseks välja printida hiiglasliku Euroopa kaardi!

time-machine.jpg

Tee viktoriin läbi ning saa teada, kui suured on sinu teadmised Euroopa ajaloost. Lennuta kosmoselaev läbi meteoriitide õige vastuse juurde! 

euwiaa-nouk.png

Aidake oma õpilastel selle vahva interaktiivse kaardi abil Euroopa Liidu riikide kohta rohkem teavet saada. Tehke reis igasse riiki ning uurige, mida ...

lets-explorer.jpg

ELil on 27 liikmesriiki. Igaühel neist on erinev ajalugu, geograafia ja kultuur. Pane oma teadmised proovile lauamängus, mida võid mängida üksi või kl...