Pereiti prie pagrindinio turinio
Learning corner

Mokomąją medžiagą parengė Europos Komisijos Komunikacijos generalinis direktoratas

Jei norite sužinoti, ką daro ES, kaip ji buvo sukurta ir kaip ji veikia, arba diskutuoti apie jos politiką, šioje svetainėje rasite daug įkvėpimo šaltinių.   

Publications

eu-and-me.jpg

Jei jums 15–18 m. arba esate vidurines mokyklos mokytojas ir norite daugiau sužinoti apie Europos Sajunga ir apie tai, ka ji daro jusu labui, šis leidinys kaip tik jums.

""

Ar kada susimąstėte, kurios ES šalys naudoja eurą arba ką reiškia priklausyti Šengeno erdvei? Kas yra Europos žaliasis kursas ir kaip jis palengvins jūsų gyvenimą? Ką tiksliai ES daro jūsų labui ir iš kur ji tam gauna pinigų?

eupioneers_booklet.jpg

Kas yra tos moterys ir tie vyrai, kurių dėka Europa tapo tuo, kas ji yra dabar?

Four European youngsters, two girls and two boys, depicted on a tandem bike with, while holding an EU flag

Esame iš skirtingų šalių ir kalbame skirtingomis kalbomis, tačiau Europos žemynas yra mūsų bendri namai.

europe.jpg

Mokymo priemonių rinkinys, skirtas supažindinti mokinius nuo 10 metų su Europos Sąjunga

paper hen cover

Išmokite kai kurių pagrindinių faktų apie ES: atsispausdinkite ir sulankstykite lapą – vaikams patiks lankstyti šį origamį!

united in diversity map

Plakatas vaikams, kuriame pateikiamas Europos žemėlapis su paveikslėliais, išreiškiančiais kai kuriuos kiekvienos šalies nacionalinius bruožus ir tradicijas.

Illustrated cover image of Travelling in Europe 2023

Europoje yra daugybė itin populiarių viso pasaulio kelionių krypčių, o sukūrus ES joje keliauti lengviau nei bet kada anksčiau. Skyrelyje „Kelionės po...

THE EU  IN A NUTSHELL

Šios skaidrės padės jums paaiškinti ES pagrindus, pasiruošti diskusijoms ir suteiks patarimų, kaip palaikyti ryšį su ES.

Pasaulyje, kuriame gausu klaidingos informacijos, labai svarbu ugdyti kritinio vertinimo įgūdžius. Naudodamiesi šiuo priemonių rinkiniu pedagogai galės ugdyti kritiškai mąstančius protus skaitmeniniame amžiuje.

Šioje brošiūroje aptariami ES laimėjimai remiant su jaunimu susijusius klausimus, įskaitant švietimo, užimtumo, sveikatos ir aplinkosaugos iniciatyvas, nuo dabartinės Europos Komisijos kadencijos pradžios 2019 m.

Online products

EU&ME quiz

Ši internetinė viktorina skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, kad jiems būtų lengviau suprasti ES pagrindus.

memory-flag.jpg

Kiekviena iš 27 ES šalių turi savo vėliavą. Pabandyk surasti po dvi korteles su kiekvienos šalies vėliava.

memory-landmark.jpg

Spustelėkite ant Europos vėliavų ir pasirodys įžymūs objektai... kiekvienas iš jų pasirodys du kartus! Ar galite rasti poras?Šį žaidimą galima žaisti ...

timeline_def.png

Leiskitės į kelionę laiku ir sužinokite apie svarbias istorijos akimirkas, atradimus, reikšmingus sporto ir visuomenės įvykius ir kita – dėl daugelio jų šiandieninė ES yra būtent tokia.

eu-puzzle.png

Ar norėtumėte sudėlioti ES šalių ar ES kalbų dėlionę? O gal abi? Taip pat galite atsispausdinti didžiulį Europos žemėlapį ir jį nuspalvinti!

time-machine.jpg

Atsakyk į šios viktorinos klausimus ir patikrink Europos istorijos žinias. Teisingą atsakymą pasieksi kosminiu laivu, tik saugokis meteoritų! 

euwiaa-nouk.png

Naudodami šį linksmą, interaktyvų žemėlapį, padėkite moksleiviams daugiau sužinoti apie Europos Sąjungos šalis. Nukeliaukite į kiekvieną šalį ir sužin...

lets-explorer.jpg

ES yra 27 valstybės narės. Kiekvienos iš jų istorija, geografija ir kultūra skirtinga. Patikrink savo žinias šį stalo žaidimą žaisdamas vienas ar su k...