Pāriet uz galveno saturu
Learning corner

Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāta sagatavotie mācību materiāli

Šajā lapā atrodama informācija par to, ko dara Eiropas Savienība, par tās pirmsākumiem un darbību. Turklāt daudz ierosmes avotu atradīs arī tie, kuri vēlas apspriest Eiropas Savienības politiku sīkāk.  

Publications

eu-and-me.jpg

Ja esat vecumā no 15 līdz 18 gadiem vai vidusskolas skolotājs un vēlaties uzzināt vairāk par Eiropas Savienību un tas darbību, tad šī publikācija domāta jums.

""

Vai kādreiz esat domājis par to, kuras ES valstis izmanto eiro vai ko nozīmē dalība Šengenas zonā? Kas ir Eiropas zaļais kurss, un kā tas padarīs jūsu dzīvi labāku? Ko tieši ES dara jūsu labā, un kur tiek iegūta nauda, lai par to visu samaksātu?

eupioneers_booklet.jpg

Ko tu zini par personībām, kuras veidojušas Eiropu tādu, kāda tā ir šodien?

Four European youngsters, two girls and two boys, depicted on a tandem bike with, while holding an EU flag

Mēs esam no dažādām valstīm un runājam dažādās valodās, bet Eiropas pasaules daļa ir mūsu kopīgās mājas.

europe.jpg

Materiāli skolotājiem par Eiropas Savienību, kuru mērķis ir vairot izpratni 10 gadus vecu skolēnu vidū.

paper hen cover

Izvēlies dažus svarīgus faktus par ES, izdrukā lapu un saloki to, izmantojot origami tehniku!

united in diversity map

Bērniem paredzēts plakāts — Eiropas karte ar ilustrācijām, kurās attēlotas valstu raksturīgākās iezīmes un tradīcijas.

abc-in-law.jpg

Eiropas Savienības tiesību sistēma ietekmē mūsu politisko un sociālo realitāti. Indivīds ir ne tikai savas valsts, pilsētas vai novada pilsonis, bet arī Savienības pilsonis.

""

Eiropā ir daži no pasaulē populārākajiem ceļojumu galamērķiem. Pateicoties ES, ceļot pa šo kontinentu ir vieglāk nekā jebkad agrāk. Lai uzzinātu vairā...

THE EU  IN A NUTSHELL

Šī prezentācija (slaidi) jums palīdzēs izskaidrot citiem ES darbības pamatprincipus un sagatavot apstākļus diskusijai. Sniegti arī ieteikumi, kā var sazināties ar ES.

Pasaulē, kur maldinoša informācija pieejama ik uz soļa, ir ļoti svarīgi attīstīt kritiskas novērtēšanas prasmes. Ar šīs rīkkopas palīdzību pedagogi var palīdzēt veidoties zinātkāriem prātiem, kas piemēroti digitālajam laikmetam.

Šī brošūra izceļ pasākumus, ko Eiropas Savienība kopš Eiropas Komisijas pašreizējā pilnvaru termiņa sākuma 2019. gadā ir veikusi, lai atbalstītu ar jaunatni saistītus jautājumus, ieskaitot iniciatīvas izglītības, nodarbinātības, veselības un vides jomā.

Online products

EU&ME quiz

Šī tiešsaistes viktorīna ir sagatavota vidusskolēniem, lai viņiem palīdzētu saprast galveno informāciju par ES.

memory-flag.jpg

Katrai no ES 27 dalībvalstīm ir savs karogs. Apgriez kartītes uz otru pusi un centies atrast tām pāri.

memory-landmark.jpg

Noklikšķini uz Eiropas valstu karogiem, un tu ieraudzīsi slavenus pieminekļus. Katrs no tiem redzams uz divām kartiņām. Vai vari atrast pārus?Šo spēli...

timeline_def.png

Dodieties atpakaļ laikā un atklājiet nozīmīgus vēsturiskus faktus, izgudrojumus, svarīgus notikumus sportā un sabiedrībā un daudz ko citu! Tas viss ir palīdzējis Eiropas Savienībai kļūt tādai, kāda tā ir šodien.

game-dot-to-dot.jpg

Divi bērni ar vecākiem apceļo Eiropu un iegādājas suvenīrus vecmāmiņai. Aizraujoša punktu savienošanas spēle, kurā jāpalīdz vecmāmiņai uzminēt, kas viņai tiks dāvināts.

eu-puzzle.png

Vēlaties spēlēt puzli par ES valstīm vai spēli par ES valodām? Vai abus? Varat arī izdrukāt milzīgu izkrāsojamu Eiropas karti.

time-machine.jpg

Šajā viktorīnā vari pārbaudīt, cik daudz tu zini par Eiropas vēsturi. Vadi savu kosmosa kuģi uz pareizo atbildi, izvairoties no meteorītiem! 

euwiaa-nouk.png

Palīdziet saviem skolēniem uzzināt vairāk par Eiropas Savienības valstīm, izmantojot šo aizraujošo, interaktīvo karti. Ceļojiet uz katru no šīm valstī...

lets-explorer.jpg

ES ir 27 dalībvalstis. Katrai ir atšķirīga vēsture, ģeogrāfija un kultūra. Pārbaudi savas zināšanas šajā galda spēlē (vari to spēlēt viens pats vai ko...