Põhisisu juurde
Learning corner

Art in Democracy – õpetaja juhend

Vanuserühm
15-aastased ja vanemad õpilased
Teema
ELi tutvustusKodanike õigusedKultuurELi õigusaktid ja institutsioonidELi ajaluguELi riigidVäärinfo
Materjali liik
Õppekomplekt

Kuna 2024. aasta juunis toimuvad järgmised Euroopa Parlamendi valimised, on õpilastel huvitav arutleda demokraatia ja selle üle, mida see nende jaoks tähendab. Euroopa ja selle demokraatlike väärtuste nägemine läbi kunstnike silmade annab võimaluse käsitleda demokraatia ja demokraatlike väärtuste teemat esteetilise ja kogemustepõhise õppe kaudu. Kunstiline eneseväljendus võib hõlbustada õpilaste kaasamist ja klassis toimuvaid arutelusid ning tekitada huvi selle teema üle mõtiskleda.

Sama teema kohta

25_years_of_single_market.png

25 aastat ühtset turgu

Enam kui 25 aastat tagasi loodud ühtne turg lihtsustab Euroopa kodanike ja ettevõtjate elu, soodustades majanduskasvu ja luues töökohti.

game-dot-to-dot.jpg

Aita vanaema kingitustega!

Kaks last reisivad Euroopas, ostes teel oma vanaemale kaasa suveniire. Olgu sul seda punktist punkti mängu mängides lõbus, aidates vanaemal tema kingitusi ära arvata!

time-machine.jpg

Ajamasin

Tee viktoriin läbi ning saa teada, kui suured on sinu teadmised Euroopa ajaloost. Lennuta kosmoselaev läbi meteoriitide õige vastuse juurde! 

anna_learns_a_new_language.jpg

Anna õpib uut keelt

See raamat räägib väikesest tüdrukust, kelle nimi on Anna. Anna kolib teisele maale elama, läheb seal kooli ja õpib rääkima selle maa keelt.

euwiaa-nouk.png

EL – mis see üldse on?

Aidake oma õpilastel selle vahva interaktiivse kaardi abil Euroopa Liidu riikide kohta rohkem teavet saada. Tehke reis igasse riiki ning uurige, mida ...