- Korcsoport
- 9 éven aluliak
- 9–12 évesek
- 15 éven felüliek
- 12–15 évesek
- Témakör
- A segédanyag típusa
Az IdeasPowered@School projekt közvetlenül felhasználható oktatóanyagok széles választékát biztosítja a szellemitulajdon-jogok témájában az EU összes hivatalos nyelvén a tanárok és – életkortól és az oktatás szintjétől függetlenül – a diákok számára.
A projekt révén az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala arra törekszik, hogy a szellemitulajdon-jog tanítása során az egész iskolai közösség tevékenyen kivegye a részét abból, hogy ösztönözze a kreativitás, az innováció, a vállalkozói készség és a digitális készségek fejlesztését.
Az Ön nyelvén rendelkezésre álló összes anyagra rákereshet, ha az IP teaching materials (Szellemitulajdon-joggal kapcsolatos oktatóanyagok) oldalon rákattint az „All languages” (Összes nyelv) gombra.
További anyagok ugyanebben a témában
- Highlighted
A dokumentum bemutatja az MI-alkalmazásokban és az adatok használatában rejlő oktatási lehetőségeket, és felhívja a figyelmet a lehetséges veszélyekre.
- Highlighted
Kik vagy mik a digitális kapuőrök, és miért kell a Bizottságnak szabályoznia a tevékenységüket?
Kíváncsi vagy, hogyan véd téged az EU az online térben? A digitális szolgáltatásokról szóló rendelet (DSA) olyan új szabályokat vezet be, amelyek méltányosabbá és biztonságosabbá teszik az online világot.
Arra invitálunk, hogy új nézőpontból tekints a mesterséges intelligenciára. Ez a videó az élet és a technológia metszéspontjait a táncon keresztül mut...
Az adatok regionális szintű elemzése rávilágíthat a tagországok közötti vagy a tagországokon belüli különbségekre és hasonlóságokra. Ennek az interaktív kiadványnak a segítségével többféle statisztikai mutató – például népesség, egészségügy, oktatás, környezetvédelem – alapján az olvasó összehasonlíthatja az uniós régiókat egymással, vagy a saját régiójával.
A más tagállamokba utazó uniós polgároknak 2017 óta nem kell barangolási díjat fizetniük, ha mobiltelefonjukról hívást kezdeményeznek (vagy fogadnak),...
Meet Helena, Klaus, Kasia, Enzo and Marion – our “DIGITAL EXPLORERS” on a fieldtrip across Europe to see how digitalisation is coming along.
- Highlighted
A könnyen áttekinthető dokumentum neveléselméleteti és gyakorlati kérdéseket egyaránt tárgyal: Hogyan keltsük fel a fiatalok érdeklődését a tényellenőrzés és kritikai gondolkodás iránt? Melyek a dezinformáció technikai vonatkozásai? Hogyan lehet leleplezni a mélykamu (deepfake) tartalmakat?