Skip to main content
Eiropas Savienības karogs Eiropas Savienības karogs
Learning corner
Raksts par jaunumiem5 janvāris 2023Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Nozīmīgs datums Horvātijai

Kopš 2023. gada 1. janvāra eirozonā ir par vienu dalībvalsti vairāk – Horvātija ir kļuvusi par 20. valsti, kuras oficiālā valūta ir eiro.

Croatian euro coins 

Kopš 2023. gada 1. janvāra eirozonā ir par vienu dalībvalsti vairāk – Horvātija ir kļuvusi par 20. valsti, kuras oficiālā valūta ir eiro. Vai esat jau redzējuši Horvātijas jaunās eiro monētas?

Šajā pašā dienā Horvātija arī pievienojās Šengenas zonai. Tagad Horvātija – tāpat kā vēl 22 citas ES valstis* un četras ārpussavienības valstis** , kuras kopā veido Šengenas zonu, – var izmantot brīvas pārvietošanās priekšrocības. Tas nozīmē, ka Horvātijas pilsoņiem, dodoties no vienas Šengenas zonas valsts uz citu, vairs nav jāuzrāda pase.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par Šengenas zonu, tās vēsturi un priekšrocībām, noklikšķiniet šeit: Šengenas zona | Padome (europa.eu)

* Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Igaunija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija un Zviedrija

** Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Šveice

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
5 janvāris 2023
Autors
Komunikācijas ģenerāldirektorāts