Pāriet uz galveno saturu
Learning corner

Piekļūstamības paziņojums

Šis paziņojums attiecas uz saturu, kas publicēts šādā domēnā: https://learning-corner.learning.europa.eu/index_lv

Tas neattiecas uz citu saturu vai tīmekļvietnēm, kas atrodas šī domēna apakšdomēnos. Informācija par piekļuvi šīm tīmekļvietnēm un to saturam sniegta to piekļūstamības paziņojumos.

Šo tīmekļvietni uztur Komunikācijas ģenerāldirektorāts. Tā ir īpaši pielāgota, lai to varētu izmantot pēc iespējas plašāks cilvēku loks, tai skaitā cilvēki ar invaliditāti.

Jums jābūt pieejamām šādām funkcijām:

 • tālummaiņa līdz 200 %,
 • pārvietošanās pa vietni, izmantojot tikai tastatūru,
 • pārvietošanās pa vietni, izmantojot modernu ekrāna lasītāju un runas atpazīšanas programmatūru (datorā vai viedtālrunī).

Šī tīmekļvietne ir veidota tā, lai tā atbilstu tīmekļvietnēm un mobilajām lietotnēm noteiktajam standartam EN 301 549 v.3.2.1. Tā atbilst Tīmekļa satura piekļūstamības pamatnostādņu (WCAG) 2.1 versijas līmenim “AA”.

Atbilstības statuss

Šī tīmekļvietne daļēji atbilst tehniskajam standartam EN 301 549 v.3.2.1 un Tīmekļa satura piekļūstamības pamatnostādņu (WCAG) 2.1 versijas līmenim “AA”. Sīkāku informāciju skatiet sadaļā “Nepiekļūstams saturs”.

Tīmekļvietne pēdējo reizi testēta 2023. gada 5. decembrī.

Paziņojuma sagatavošana

Šis paziņojums pārskatīts 2023. gada 8. decembrī.

Paziņojuma pamatā ir tīmekļa lapu reprezentatīva parauga pārbaude, izmantojot manuālu un automatizētu testēšanu, ko veicis IAAP kvalificēts piekļūstamības speciālists.

Atsauksmes

Labprāt uzklausīsim jūsu atsauksmes par tīmekļvietnes “Mācību stūrītis” piekļūstamību. Ja saskaraties ar šķēršļiem, kas ietekmē šīs tīmekļvietnes piekļūstamību, sazinieties ar mums.

 • Tālr.: 00 800 6 7 8 9 10 11
 • Saziņas veidlapa Rakstiet mums! (lūdzu, nenorādiet veidlapā sensitīvu informāciju, piemēram, ziņas par jūsu finansēm vai veselību un citus sensitīvus datus).

Uz atsauksmēm cenšamies atbildēt 15 darba dienu laikā no dienas, kad atbildīgais Komisijas dienests saņēmis pieprasījumu.

Saderība ar pārlūkprogrammām un palīgtehnoloģijām

Tīmekļvietne “Mācību stūrītis” ir veidota tā, lai tā būtu saderīga ar šādām palīgtehnoloģijām:

 • pārlūkprogrammu “Google Chrome” un “Apple Safari” jaunākā versija,
 •  kombinācijā ar JAWS, NVDA, “VoiceOver” un “TalkBack” jaunākajām versijām.

Tehniskās specifikācijas

Tīmekļvietnes “Mācību stūrītis” piekļūstamība ir atkarīga no tā, kā turpmāk minētās tehnoloģijas mijiedarbojas ar konkrētu tīmekļa pārlūkprogrammas un jebkādu jūsu datorā instalētu palīgtehnoloģiju vai spraudņu kombināciju:

 • HTML
 • WAI-ARIA
 • CSS
 • JavaScript

Nepiekļūstams saturs

Neraugoties uz mūsu pūlēm garantēt tīmekļvietnes “Mācību stūrītis” piekļūstamību, joprojām pastāv atsevišķi ierobežojumi, par kuriem esam informēti un kurus cenšamies novērst. Zemāk sniegts mums zināmo ierobežojumu un iespējamo risinājumu apraksts. Ja saskaraties ar problēmu, kas šeit nav minēta, sazinieties ar mums!

Zināmie tīmekļvietnes “Mācību stūrītis” ierobežojumi

 • Piekļūstamība navigācijas izvēlnei. Daļa satura nav pienācīgi kodēta, lai nodrošinātu labākos rezultātus, izmantojot ekrāna lasītāju. Mēs plānojam šo problēmu novērst līdz 2024. gada marta beigām.
 • Atsauksmju veidlapa — kļūdas ziņojumi. Paziņojumi par kļūdu atsauksmju veidlapā nav saistīti ar lauku, kurā konstatēta kļūda, un tajos nav skaidri norādīts, kurā laukā kļūda tika atklāta. Mēs plānojam šo problēmu novērst 2024. gada laikā.
 • Video titri. Dažiem mūsu videomateriāliem nav titru. Mēs pastāvīgi strādājam, lai tos pievienotu lielākam skaitam videomateriālu.
 • Video atskaņotāja piekļūstamība, izmantojot tastatūru. Zinām, ka ir apgrūtināta piekļuve video atskaņotājam, izmantojot tastatūru (izvēloties titru valodu izvēlnē, nav iespējams izmantot bulttaustiņus, lai pārvietotos no vienas valodas uz citu – to var izdarīt tikai ar tabulēšanas jeb TAB taustiņu).
 • Virsrakstu hierarhija. Dažās lapās saturs nav strukturēts hierarhiski. Mēs plānojam šo problēmu novērst līdz 2024. gada marta beigām.
 • Cilvēktests ar slīdni. Esam informēti par problēmām saistībā ar tastatūras fokusa pārvietošanu uz slīdni. Mēs plānojam šo nepilnību novērst 2024. gada laikā. Ir svarīgi atzīmēt, ka šis cilvēktests nav pieejams lietotājiem, kas ir gan nedzirdīgi, gan neredzīgi.
 • ES hronoloģija — viktorīna “Es un ES”. Šim saturam nevar piekļūt, izmantojot tikai tastatūru, un daļai satura ir slikts krāsu kontrasts. Mēs plānojam šo problēmu novērst līdz 2024. gada beigām.
 • Spēles. Lielākā daļa spēļu nav pilnībā pieejamas ekrāna lasītāju lietotājiem, tās nesatur attiecīgus alternatīvus tekstus, un tām nevar piekļūt, izmantojot tikai tastatūru. Daļai satura ir slikts krāsu kontrasts. Dažas spēles piedāvā drukājamas versijas PDF formātā, kas nav pilnībā piekļūstamas. Mēs plānojam šīs problēmas novērst līdz 2025. gada beigām.