
Saskaņā ar aplēsēm gandrīz puse Ukrainas bēgļu ir skolas vecuma bērni. Atgriešanās skolā viņiem palīdzēs mazināt psiholoģisko stresu, sniegs stabilitātes un normalitātes sajūtu un nākotnes perspektīvu.
Šeit atrodami vairāki raksti un resursi, lai atbalstītu Ukrainas jauniešu bēgļu integrāciju ES dalībvalstu un "Erasmus+" valstu izglītības sistēmās.
Šī gadu ilgā diskusiju, debašu un sadarbības brauciena starp iedzīvotājiem un politiķiem par Eiropas nākotni kulminācija bija ziņojums, kas 9. maijā tika iesniegts ES iestāžu priekšsēdētājiem. Ziņojumā izklāstīti 49 priekšlikumi un vairāk nekā 320 pasākumi, tostarp konkrēti mērķi. Tagad Eiropas Parlamentam, ES Padomei un Eiropas Komisijai ir jāveic turpmākie pasākumi, katram atbilstoši savai kompetences jomai.

“eTwinning” ir lielākais skolotāju tīkls Eiropā. Tas piedāvā platformu, kas ļauj mācībspēkiem izveidot sadarbības projektus ar vienu vai vairākām skolām no dažādām valstīm. Tiek piedāvāti arī tīmekļsemināri, konkursi un mācību pasākumi. “eTwinning” ir pieejami daudzi profesionālās pilnveides rīki. Dalībnieku labākajiem projektiem tiek piešķirts kvalitātes marķējums un “eTwinning” balvas.

“School Education Gateway” ir platforma skolotājiem, mācību pārziņiem, politikas veidotājiem, ekspertiem un citiem speciālistiem skolu izglītības jomā. Papildus jaunākajām ziņām un resursiem platformas sadaļā “Teacher Academy” skolotājiem tiek piedāvātas profesionālās pilnveidošanās iespējas tiešsaistes un klātienes kursos.
Portālā ir arī īpaša sadaļa programmas “Erasmus+” pieteikumu iesniedzēju un dalībnieku atbalstam; tajā izklāstītas iespējas, kas pieejamas izglītības darbiniekiem.