Przejdź do treści głównej
Learning corner
Wiadomość prasowa14 września 2023Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji SpołecznejCzas na przeczytanie: 1 min

Europejski Dzień Języków 2023

""

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Obchodząc to święto, pragniemy sprzyjać europejskiej różnorodności językowej i kulturowej oraz ją pielęgnować. Chcemy również zachęcić ludzi do nauki nowych języków przez całe życie, dzięki czemu poprawi się ich znajomość języków i zrozumienie innych kultur. Europejski Dzień Języków to okazja do podziwiania wszystkich języków Europy, również języków mniejszościowych i używanych przez migrantów. Święto to, powstałe z inicjatywy Rady Europy, obchodzimy co roku od Europejskiego Roku Języków w 2001 r.

Na oficjalnej stronie internetowej Europejskiego Dnia Języków zamieszczono filmiki z łamańcami językowymi, które dobitnie pokazują różnorodność językową Europy.

Ponadto, aby uczcić ten dzień, Komisja organizuje konferencję nt. nauczania języków obcych, a także specjalną edycję KCI Virtual Café (wirtualnej kawiarni Centrum wiedzy na temat tłumaczeń ustnych).

Wszystkie wydarzenia w poszczególnych krajach

Opracowaliśmy też specjalny zeszyt ćwiczeń dla dzieci:

Języki są fajne! Znajomość języków pomaga zawierać nowe przyjaźnie, poznawać nowe kultury i stwarza nowe możliwości oraz przydaje się podczas podróży za granicę.

Przedział wiekowy
  • Do 9 lat
  • 9–12 lat
  • 12–15 lat
  • Od 15 lat

 

.

Źródła

Informacje szczegółowe

Data publikacji
14 września 2023
Autor
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej
Type of content
  • Celebration