Przejdź do treści głównej
Learning corner
Wiadomość prasowa14 września 2023Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej

Europejski Dzień Języków 2023

""

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Obchodząc to święto, pragniemy sprzyjać europejskiej różnorodności językowej i kulturowej oraz ją pielęgnować. Chcemy również zachęcić ludzi do nauki nowych języków przez całe życie, dzięki czemu poprawi się ich znajomość języków i zrozumienie innych kultur. Europejski Dzień Języków to okazja do podziwiania wszystkich języków Europy, również języków mniejszościowych i używanych przez migrantów. Święto to, powstałe z inicjatywy Rady Europy, obchodzimy co roku od Europejskiego Roku Języków w 2001 r.

Na oficjalnej stronie internetowej Europejskiego Dnia Języków zamieszczono filmiki z łamańcami językowymi, które dobitnie pokazują różnorodność językową Europy.

Ponadto, aby uczcić ten dzień, Komisja organizuje konferencję nt. nauczania języków obcych, a także specjalną edycję KCI Virtual Café (wirtualnej kawiarni Centrum wiedzy na temat tłumaczeń ustnych).

Wszystkie wydarzenia w poszczególnych krajach

Opracowaliśmy też specjalny zeszyt ćwiczeń dla dzieci:

Języki otworzą ci drzwi

Języki są fajne! Znajomość języków pomaga zawierać nowe przyjaźnie, poznawać nowe kultury i stwarza nowe możliwości oraz przydaje się podczas podróży za granicę.

Przedział wiekowy
Do 9 lat9–12 lat12–15 latOd 15 lat

 

.

Źródła

Informacje szczegółowe

Data publikacji
14 września 2023
Autor
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej
Type of content
Celebration