Skip to main content
Flaga Unii Europejskiej Flaga Unii Europejskiej
Learning corner
Wiadomość prasowa8 listopad 2022Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej

Eksper(t)yment w klasie

Zapraszamy wszystkich nauczycieli do współpracy ze światem nauki

Science is wonderful 2023

Komisja Europejska oferuje Ci wyjątkową okazję do współpracy z naukowcem lub ekspertem z Twojej dziedziny w celu wspólnego przygotowania materiałów dydaktycznych. Razem możecie przygotować projekt doświadczenia, quizu, gry lub zajęć w innej formie, które zapewnią uczniom zapoznanie się z tematem znajdującym zastosowanie w życiu codziennym.

Trzy najlepsze propozycje zostaną profesjonalnie opracowane przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury, przetłumaczone na różne języki UE i zamieszczone na stałe na stronie Komisji Nauka jest wspaniała!

Co więcej, klasy trzech nauczycieli, którzy wygrają konkurs, zostaną zaproszone na wystawę „Nauka jest wspaniała!”, która odbędzie się w Brukseli w marcu 2023 r. Będzie to dla uczniów wyjątkowa okazja, aby poznać setkę naukowców z całej Unii Europejskiej. Autorom innych prac mogą zostać przyznane drobne nagrody.

Brzmi dobrze? Do udziału w konkursie można się rejestrować do 1 grudnia 2022 r., a projekty należy nadsyłać do 9 stycznia 2023 r.

Kliknij przycisk poniżej, aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami i instrukcjami.

 

Eksper(t)yment w klasie – instrukcje

Źródła

Informacje szczegółowe

Data publikacji
8 listopad 2022
Autor
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej
Type of content
Competition