Prejsť na hlavný obsah
Learning corner
Tlačové oznámenie8. novembra 2022Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu

Experiment pre triedu

Vyzývame všetkých učiteľov, aby vstúpili do sveta výskumu

""

Európska komisia vám poskytuje zriedkavú príležitosť spolupracovať s výskumným pracovníkom alebo odborníkom vo vašej príslušnej oblasti s cieľom spoločne vytvoriť vzdelávacie materiály. Spoločne môžete vytvoriť návrh na experiment, kvíz, hru alebo akúkoľvek inú aktivitu, ktoré žiakom poskytnú príklad použitia v reálnom živote.

Tri najlepšie návrhy budú profesionálne zrealizované Generálnym riaditeľstvom Európskej komisie pre vzdelávanie, mládež, šport a kultúru, preložené do viacerých jazykov EÚ a uverejnené na webovom sídle Komisie Science is Wonderful! (Veda je úžasná!).

Okrem toho budú triedy, ktoré predložili tri vybrané príspevky, pozvané na výstavu Science is Wonderful!, ktorá sa uskutoční v marci 2023 v Bruseli, kde budú mať žiaci a učitelia jedinečnú príležitosť stretnúť sa so stovkou výskumných pracovníkov z celej EÚ. Máme v zálohe aj malé prekvapenie pre ďalšie príspevky.

Zaujalo vás to? Registrácia je otvorená do 1. decembra 2022, pričom všetky návrhy sa budú musieť predložiť do 9. januára 2023.

Všetky podrobnosti a pokyny nájdete na odkaze nižšie.

 

Experiment pre triedu – pokyny

Zdroje

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
8. novembra 2022
Autor/autorka
Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu
Type of content
Competition