Pereiti prie pagrindinio turinio
Learning corner

Pareiškimas dėl prieinamumo

Šis pareiškimas taikomas turiniui, skelbiamam domene https://learning-corner.learning.europa.eu/index_lt

Jis netaikomas kitam šio domeno subdomenuose skelbiamam turiniui ar interneto svetainėms. Toms svetainėms ir jų turiniui taikomas atskiras pareiškimas dėl prieinamumo.

Šią svetainę tvarko Vertimo raštu generalinis direktoratas. Ji sukurta taip, kad ja galėtų naudotis kuo daugiau įvairių žmonių, įskaitant žmones su negalia.

Turėtumėte turėti galimybę:

 • be problemų pasididinti vaizdą iki 200 proc.;
 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi vien klaviatūra;
 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi šiuolaikiniu ekrano skaitytuvu ir sakytinės kalbos atpažinimo programine įranga (savo kompiuteryje arba telefone).

Ši interneto svetainė sukurta laikantis techninio interneto svetainių ir mobiliųjų programėlių standarto EN 301 549 v.3.2.1. Ją kuriant laikytasi Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 redakcijos AA lygio.

Atitikties būklė

Ši svetainė iš dalies atitinka techninį standartą EN 301 549 v.3.2.1 ir Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 AA lygį. Daugiau žr. skyriuje „Neprieinamas turinys“.

Naujausias svetainės bandymas atliktas 2023 m. gruodžio 5 d.

Šio pareiškimo rengimas

Šis pareiškimas peržiūrėtas 2023 m. gruodžio 8 d.

Jis grindžiamas reprezentatyvios tinklalapių imties peržiūra, kurią atliko kvalifikuotas IAAP prieinamumo ekspertas, taikydamas rankinį ir automatinį testavimą.

Grįžtamoji informacija

Laukiame jūsų atsiliepimų apie Mokymosi kampelio svetainės prieinamumą. Jei susidurtumėte su prieinamumo kliūtimis, praneškite mums:

 • telefonu: 00 800 6 7 8 9 10 11,
 • naudodamiesi kontaktine forma: rašykite mums (formoje neteikite neskelbtinos informacijos, pvz., bet kokios informacijos, kuri atskleistų asmeninius finansinius ar su jūsų sveikata susijusius duomenis, ar informacijos kita jautria tema).

Į atsiliepimus stengiamės atsakyti per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai atsakingas Komisijos padalinys gauna užklausą.

Suderinamumas su naršyklėmis ir pagalbinėmis technologijomis

Mokymosi kampelio svetainė sukurta taip, kad būtų suderinama su dažniausiai naudojamomis pagalbinėmis technologijomis:

 • naujausiomis naršyklių „Google Chrome“ ir „Apple Safari“ versijomis,
 •  taip pat naujausiomis JAWS, NVDA, „VoiceOver“ ir „TalkBack“ versijomis.

Techninės specifikacijos

Mokymosi kampelio svetainės prieinamumas priklauso nuo toliau išvardytų technologijų, kurios veikia su tam tikru interneto naršyklės ir bet kokių jūsų kompiuteryje įdiegtų pagalbinių technologijų ar įskiepių deriniu. Tai:

 • HTML
 • WAI-ARIA,
 • CSS,
 • JavaScript.

Neprieinamas turinys

Nepaisant visų mūsų pastangų užtikrinti „Mokymosi kampelio“ svetainės prieinamumą, žinome apie tam tikrus apribojimus ir stengiamės juos pašalinti. Toliau aprašyti žinomi trūkumai ir galimi sprendimai. Iškilus toliau nepaminėtiems sunkumams, kreipkitės į mus.

Žinomi „Mokymosi kampelio“ svetainės trūkumai

 • Naršymo meniu prieinamumas. Tam tikras turinys nėra tinkamai užkoduotas, kad būtų galima užtikrinti geriausius rezultatus naudojant ekrano skaitytuvą. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2024 m. kovo mėn.
 • Atsiliepimų forma – pranešimai apie klaidas. Pranešimai apie klaidas atsiliepimų formoje nėra susieti su laukeliu, kuriame buvo aptikta klaida, ir jais aiškiai nenurodoma, kuriame laukelyje klaida buvo aptikta. Šią problemą planuojame išspręsti 2024 m.
 • Vaizdo siužetų titrai. Kai kurie mūsų vaizdo siužetai yra be titrų. Nuolat dirbame, kad daugiau vaizdo siužetų būtų pateikiama su titrais.
 • Vaizdo grotuvas – prieinamumas naudojantis klaviatūra. Žinome apie kai kurias mūsų vaizdo grotuvo prieinamumo naudojantis klaviatūra problemas (meniu titrų kalbos pasirinkti spaudžiant rodyklių klavišus neįmanoma – tai galima padaryti tik spaudžiant tabuliavimo klavišą).
 • Antraščių hierarchija. Kai kuriuose puslapiuose turinys nesustruktūruotas pagal antraščių hierarchiją. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2024 m. kovo mėn.
 • Slankusis saugos testas. Žinome apie naudojantis klaviatūra kylančias problemas, susijusias su šliaužikliu. Šią problemą planuojame išspręsti 2024 m. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad slankusis saugos testas neprieinamas kurčneregiams naudotojams.
 • ES chronologija. Viktorina „ES IR AŠ“. Jos neprieinamos naudojant vien tik klaviatūrą, o tam tikras turinys turi silpną spalvinį kontrastą. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2024 m.
 • Žaidimai. Dauguma žaidimų nėra visiškai prieinami ekrano skaitytuvo naudotojams, juose nėra tinkamų tekstinių alternatyvų ir jie nėra prieinami naudojant vien tik klaviatūrą. Tam tikras turinys turi silpną spalvinį kontrastą. Kai kuriuose žaidimuose siūlomos spausdintinės versijos PDF formatu, kurios nėra visiškai prieinamos. Šias problemas planuojame išspręsti iki 2025 m.