Skip to main content
Europos Sąjungos vėliava Europos Sąjungos vėliava
Learning corner

Naujienos ir konkursai

Filtruoti pagal

Naujienos ir konkursai (95)

RSS
Rodomi rezultatai: 1 iš 20
 • Naujienų pranešimas

Griebkite knygą!

Europos Komisijos iniciatyva kovo 27 d. skelbiama Europos autorių diena. Ja siekiama jaunąsias kartas sudominti knygų skaitymu ir padėti joms atrasti Europos literatūros įvairovę.

 • Naujienų pranešimas

112: ES skubios pagalbos telefono numeris

Vasario 11 d. – pagalbos telefono 112 diena – puiki proga išmokyti vaikus, kad, jei jiems gresia pavojus, jie gali skambinti numeriu 112 (visą parą ka...

 • Naujienų pranešimas

Kurkime saugesnį internetą kartu

Vaikai ir jaunimas nusipelno užaugti skaitmeninėje aplinkoje, kurioje jie galėtų saugiai kurti, dalyvauti įvairioje veikloje ir dalytis turiniu.

 • Naujienų pranešimas

2023 m. Tarptautinė švietimo diena

Sausio 24 d. pasaulyje švenčiama Tarptautinė švietimo diena. 2018 m. ją paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, kad pabrėžtų, koks svarbus yra švietimas siekiant taikos ir vystymosi.

 • Naujienų straipsnis

ES pirmininkauja Švedija

Turbūt žinote, kad Europos Sąjungai (ES) Sąjungos valstybės narės pirmininkauja pakaitomis. Nuo sausio 1 d. pirmininkavimą perima Švedija.

Tačiau ar žinote, kad Švedija sudaro trijų valstybių grupę su dviem anksčiau pirmininkavusiomis šalimis?

 • Naujienų straipsnis

Kroatijos žingsnis į priekį

Nuo 2023 m. sausio 1 d. euro zonoje yra 20 šalių: Dabar Kroatija yra viena iš ES šalių, kurios naudoja eurą kaip savo valiutą.

 • Naujienų pranešimas

Europos istorijos namams reikia jūsų pagalbos!

Praėjus penkeriems metams po to, kai Europos istorijos namai atvėrė duris visuomenei, jie norėtų sukurti naują, įdomią mokomąją medžiagą Europos mokytojams.

 • Naujienų pranešimas

Mokykliniai autobusai Ukrainos vaikams

Europos Komisija ragina viešuosius ir privačiuosius subjektus ES ir už jos ribų suvienyti jėgas ir parodyti solidarumą – dovanoti autobusų, kurie yra būtini, kad Ukrainos vaikai galėtų saugiai grįžti į mokyklą.

 • Naujienų pranešimas

„Tavo Europa, tavo balsas!“

Dalyvaukite renginyje „Tavo Europa, tavo balsas!“ Šis renginys vyks 2023 m. kovo 23–24 d. Briuselyje, jį organizuoja Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas. Įdomiame ir interaktyviame renginyje anglų kalba pasidalykite idėjomis su moksleiviais ir mokytojais iš 34 šalių.

 • Naujienų pranešimas

Eksperimentas klasėje

Europos Komisija siūlo retą galimybę bendradarbiauti su jūsų srities tyrėju ar ekspertu ir drauge rengti mokomąją medžiagą.

 • Naujienų pranešimas

Tu šovasar gribētu iepazīt Eiropu?

Tau aštuoniolika ir traukia nuotykiai? Ruoškis pasižvalgyti po Europą – dalyvauk iniciatyvoje „DiscoverEU“.

 • Naujienų pranešimas

Europos jaunimo metai. Dar yra laiko!

Europos jaunimo metai artėja prie pabaigos, tačiau dar liko keletas mėnesių pasinaudoti jų teikiamomis galimybėmis. Tai ypatingi metai, per kuriuos ypač daug dėmesio skiriama įtraukčiai ir siekiama visiems jaunuoliams padėti tapti aktyviais piliečiais.

 • Naujienų pranešimas

Prasideda ES jaunųjų vertėjų konkursas!

Visų ES šalių vidurinės mokyklos jau gali pradėti registruotis į kasmetinį Europos Komisijos rengiamą vertimo konkursą „Juvenes Translatores“.

 • Naujienų pranešimas

Čekija perima pirmininkavimą Europos Vadovų Tarybai

Nuo liepos 1 d. Tarybai pirmininkauja Čekija. Šalis, pasirinkusi šūkį „Europa kaip užduotis“, nustatė penkis prioritetus, kuriems ES ateinančiais mėnesiais turėtų skirti daugiausia dėmesio: