Põhisisu juurde
Learning corner
Pressiteade5. september 2023Teabevahetuse peadirektoraat1 min lugemist

2023. aasta kõne olukorrast Euroopa Liidus

Euroopa Komisjoni president peab iga aasta septembris Euroopa Parlamendile Strasbourgis kõne olukorrast Euroopa Liidus, millega käivitatakse uus poliitiline aasta.

Ka sel aastal annab Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen oma praeguse ametiaja viimases kõnes olukorrast Euroopa Liidus ülevaate eelmise aasta saavutustest ja eurooplaste ees seisvatest olulistest küsimustest. Ta tutvustab prioriteete ja konkreetseid algatusi nende probleemide lahendamiseks eelseisval aastal, tehes muu hulgas ettepanekuid uute ELi õigusaktide või poliitikameetmete kohta.

Eelmisel aastal käsitletud oluliste teemade hulgas oli Venemaa agressioon Ukraina vastu, kliimamuutuste ja energiakriisi vastu võitlemine ning meie majanduse ümberkujundamine rohe- ja digipöörde kiirendamise teel.

Seda kõnet saab kasutada klassiruumis toimuvateks aruteludeks Euroopa Liidu ja selle tuleviku üle ning võib moodustada olulise osa laiemast Euroopat käsitlevast tunnist. Teavet selle teema tutvustamiseks õpilastele leiate siit ja vaadake 13. septembril kell 9.00 Kesk-Euroopa aja järgi kõnet selle lingi vahendusel. Siit leiate ka kasulikku teavet ja teabematerjale.

Illustratiivne brošüür, milles tuuakse esile peamised poliitilised saavutused, mis mõjutavad kodanike igapäevaelu, on veebis kättesaadav kõigis ELi keeltes. 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
5. september 2023
Autor
Teabevahetuse peadirektoraat
Type of content
  • Event