Pāriet uz galveno saturu
Learning corner
Paziņojums par jaunumiem2023. gada 5. septembrisKomunikācijas ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 1 min

Runa par stāvokli Savienībā 2023. gadā

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs katru gadu septembrī Eiropas Parlamenta plenārsēdē Strasbūrā uzstājas ar runu par stāvokli Savienībā. Tas ir iesākums nākamajam politiskajam gadam.

Arī šogad Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena teiks runu par stāvokli Savienībā. Tā būs pēdējā šāda runa viņas pašreizējā pilnvaru termiņa laikā. Viņa izklāstīs pērnā gada sasniegumus un runās arī par svarīgām eiropiešu problēmām. Viņa iepazīstinās ar prioritātēm un konkrētām iniciatīvām, kā nākamajā gadā iecerēts šīs problēmas risināt, piemēram, ierosinot jaunus ES tiesību aktus vai politiku.

Pērngada runā priekšsēdētāja pievērsās tādiem svarīgiem tematiem kā Krievijas agresija pret Ukrainu, klimata pārmaiņu un enerģētikas krīzes radīto problēmu risināšana, kā arī mūsu ekonomikas pārveide, paātrinot zaļo un digitālo pārkārtošanos.

Šī runa ir ļoti piemērots materiāls diskusijai klasē par Eiropas Savienību un tās nākotni un var noderēt par sākumpunktu plašākai mācību stundai par ES. Te varat atrast informāciju, ko varat izmantot, lai skolēnus īsi iepazīstinātu ar šo tematu. Pati runa tiks straumēta 13. septembrī plkst. 9.00 pēc Centrāleiropas laika (1 stunda vairāk par Latvijas laiku) šajā saitē. Turpat atrodama arī noderīga informācija un komunikācijas materiāli.

Tiešsaistē būs pieejama arī brošūra visās ES oficiālajās valodās. Tajā būs aprakstīti galvenie politikas sasniegumi un to ietekme uz iedzīvotāju ikdienu. 

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2023. gada 5. septembris
Autors
Komunikācijas ģenerāldirektorāts
Type of content
  • Event