Pāriet uz galveno saturu
Learning corner
Paziņojums par jaunumiem2023. gada 23. janvārisKomunikācijas ģenerāldirektorāts

Starptautiskā izglītības diena 2023. gadā

European Union, 2023 Scopes : Partial reuse prohibited, Information and education only, Non-commercial use, Special conditions to be respected

24. janvārī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā izglītības diena.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā asambleja 2018. gadā šo dienu iekļāva starptautiski atzīmējamo dienu kalendārā nolūkā uzsvērt izglītības nozīmi miera un attīstības veicināšanā.

Saskaņā ar ANO datiem 244 miljoni bērnu un jauniešu neapmeklē skolu un 771 miljons pieaugušo ir analfabēti. Tas, ka netiek ievērotas šo personu tiesības uz izglītību, nav pieņemami.

Izglītība ir visiedarbīgākais rīks, ar kuru palīdzēt izkļūt no nabadzības, novērst dzimumu nevienlīdzību un veicināt ekonomikas izaugsmi.

Šogad Starptautiskās izglītības dienas tēma ir “ieguldīt cilvēkos, par prioritāti nosakot izglītību”. Tas ir aicinājums saglabāt spēcīgu politisko mobilizāciju izglītības jomā un izstrādāt pasākumus, kuri saistības un globālās iniciatīvas pārvērstu konkrētā rīcībā.

ES iestādes un dalībvalstis kopā sniedz vairāk nekā pusi no kopējā globālā atbalsta izglītībai, atbalstot izglītības nozari vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2023. gada 23. janvāris
Autors
Komunikācijas ģenerāldirektorāts