Pāriet uz galveno saturu
Learning corner
Paziņojums par jaunumiem2024. gada 23. janvārisKomunikācijas ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 1 min

Starptautiskā izglītības diena 2024. gadā

European Union, 2023 Scopes : Partial reuse prohibited, Information and education only, Non-commercial use, Special conditions to be respected

24. janvāris ir Starptautiskā izglītības diena.

Šī diena, ko Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā asambleja iekļāva starptautiski atzīmējamo dienu kalendārā 2018. gadā, uzsver izglītības nozīmi miera un attīstības veicināšanā.

Saskaņā ar ANO datiem 244 miljoni bērnu un jauniešu neapmeklē skolu un 771 miljons pieaugušo ir analfabēti. Šo personu tiesības uz izglītību netiek ievērotas, un tas nav pieņemami.

Izglītība ir visiedarbīgākais rīks, ar kura palīdzību var izkļūt no nabadzības, novērst dzimumu nevienlīdzību un veicināt ekonomikas izaugsmi.

“Mācības noturīgam mieram” ir šīs sestās Starptautiskās izglītības dienas moto, jo apņemšanās nodrošināt mieru pasaulē, kad pieaug vardarbība, diskriminācija, rasisms un naida runa, ir svarīgāka nekā jebkad agrāk.

ES iestādes un dalībvalstis kopā sniedz vairāk nekā pusi no kopējā globālā atbalsta izglītībai, atbalstot izglītības nozari vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē.

Avoti

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2024. gada 23. janvāris
Autors
Komunikācijas ģenerāldirektorāts