- Veková skupina
- viac ako 15 rokov
- Téma
- Typ materiálu
V posledných rokoch sme boli svedkami toho, ako rýchlo sa zavádzajúce alebo nepravdivé informácie vedia šíriť online. Tento nedávno aktualizovaný súbor dezinformačných nástrojov poskytne učiteľom stredných škôl nástroje na to, aby mohli svojich študentov priučiť životne dôležitým zručnostiam v oblasti orientovania sa v online priestore. Prostredníctvom príkladov z reálneho života a skupinových cvičení podporuje kritické myslenie. Venuje sa témam ako verejné zdravie a demokracia a stimuluje dialóg o rozpoznávaní pravdy.
Ďalšie materiály k téme
- Highlighted
Cieľom týchto usmernení je pomôcť pedagógom pochopiť potenciál, aký môže mať používanie aplikácií a údajov umelej inteligencie vo vzdelávaní, a zvýšiť informovanosť o možných rizikách.
Chcete vedieť, ako vás EÚ chráni online? Cieľom nových pravidiel zavedených v akte o digitálnych službách je vytvoriť spravodlivejší a bezpečnejší online svet.
- Highlighted
Kto sú „digitálni strážcovia prístupu“ a prečo ich musí Komisia regulovať?
Zoznámte sa s Helenou, Klausom, Kasiou, Enzom a Marion – našimi „DIGITÁLNYMI PRIESKUMNÍKMI“, ktorí putujú po celej Európe, aby zistili, ako sa darí digitalizácii.
Tento súbor didaktických nástrojov poskytuje pedagógom praktické usmernenia k výstave „Art in Democracy“ (Umenie v demokracii).
Čo je umelá inteligencia? Čo to znamená? Ako sa dá umelá inteligencia využiť? Čo dokáže a ako funguje? V tomto krátkom videu odborníčka na umelú intel...
Ako definujete svoju identitu? Akými vlastnosťami ju môžete charakterizovať? Identita sa neustále mení a vyvíja, a preto sú aj naše názory na to, kto ...
Od roku 2017 už občania EÚ, ktorí cestujú do iného členského štátu, nemusia platiť roamingové poplatky za telefonovanie, posielanie textových správ an...