Saglabājiet modrību tiešsaistē – uzziniet, kā atpazīt manipulāciju ar informāciju! - Eiropas Savienība Pāriet uz galveno saturu
Oficiāla Eiropas Savienības tīmekļa vietneOficiāla ES tīmekļa vietne
Learning corner

Saglabājiet modrību tiešsaistē – uzziniet, kā atpazīt manipulāciju ar informāciju!

Vecuma grupa
  • 15 gadi
Temats
Materiāla veids

Vai spējat atšķirt īstu tīmekļvietni no viltojuma? 

Vai zināt, kā atšķirt īstus attēlus un audio un video materiālus no dziļviltojuma?  Manipulācija ar informāciju nopietni apdraud mūsu demokrātiju un grauj mūsu kopienas izjūtu. Lai cīnītos pret to, Komisija rīkojas un cieši sadarbojas ar citām ES iestādēm un dalībvalstīm. Tā ir izstrādājusi vairākus informatīvus materiālus, kas palīdz iedzīvotājiem drošāk orientēties tiešsaistes vidē un vieglāk atpazīt manipulāciju ar informāciju. Lūk, dažas Komisijas darbības, kuru mērķis ir aizsargāt sabiedrību no manipulācijas ar informāciju:  

  • tiešsaistes platformām uzlikta lielāka atbildība par proaktīvu pasākumu veikšanu sistēmisko risku novēršanai, ko rada nepatiesa vai maldinoša informācija, tādējādi garantējot drošāku un uzticamāku digitālo vidi visiem;
  • žurnālistu un neatkarīgo mediju aizsardzība un atbalsts tiem, jo mediju brīvība un plurālisms ir būtiski mūsu demokrātijām;
  • sadarbība ar faktu pārbaudītājiem, pilsonisko sabiedrību, plašsaziņas līdzekļiem un akadēmiskajām aprindām un atbalsts projektiem, kuri palīdz apkarot manipulāciju ar informāciju un ārvalstu iejaukšanos. Kopā mēs esam spēcīgāki.

Izpratne par informācijas manipulācijas stratēģijām ļauj cilvēkiem tās atpazīt un no tām izvairīties. Šajā lapā pieejamie resursi var jums palīdzēt attīstīt kritiskās domāšanas prasmes. Uzmanieties no manipulācijas ar informāciju!


Rīkkopa darbam klasē

Videomateriālos izklāstīti padomi, kas palīdzēs tīmeklī atpazīt dezinformāciju

Dezinformācijas izplatītāji izmanto dažādus paņēmienus, lai maldinātu cilvēkus un manipulētu ar viņiem tiešsaistē. Tie var būt gan likumīgu tīmekļvietņu kloni, gan virtuozi audio vai videomateriālu viltojumi (ko dēvē par “dziļviltojumiem”), kuru mērķis ir izraisīt emocijas un aptumšot spriešanas spējas.

Dezinformācija, ārvalstu īstenota informācijas manipulācija un iejaukšanās: kā uz to reaģē Eiropas Komisija

Dezinformācija, manipulēšana ar informāciju un iejaukšanās no ārvalstu puses nopietni apdraud mūsu sabiedrību un demokrātiju. Šo draudu novēršanai ir nepieciešama visas sabiedrības iesaiste. Uzziniet, ko Eiropas Komisija dara, lai stiprinātu savu stratēģisko komunikāciju dezinformācijas apkarošanai

Vairāk par to pašu tematu

goodbye_roaming_fees.png

Kopš 2017. gada ES iedzīvotājiem, ceļojot uz citām dalībvalstīm, vairs nav jāmaksā viesabonēšanas maksa par zvaniem, īsziņām vai sērfošanu internetā.

Vai vēlaties uzzināt, kā ES jūs aizsargā tiešsaistē? Ar Digitālo pakalpojumu aktu (DPA) ieviesto jauno noteikumu mērķis ir veidot taisnīgāku un drošāku tiešsaistes pasauli.

Digital markets act
  • Highlighted

Kas ir digitālie “vārtziņi”, un kādēļ vajadzīgs, lai Komisija tos regulētu?

Analizējot statistikas datus valsts vai reģionu līmenī, var izcelt atšķirības un līdzības ES vai valstu iekšienē. Ar mūsu tematisko interaktīvo publikāciju palīdzību varat skatīt savas valsts vai reģiona statistiku un salīdzināt to ar citu Eiropas Savienības valstu vai reģionu statistiku.