- Vanuserühm
- 12- kuni 15-aastastele15-aastased ja vanemad õpilased
- Teema
- Digitaalvaldkond
- Materjali liik
- Video

Kohtuge Helena, Klausi, Kasia, Enzo ja Marioniga – meie DIGITAALSETE MAADEUURIJATEGA, kes rändavad üle Euroopa, et uurida digitaliseerimise edusamme.
Digimaailm on täis võimalusi – ärge jätke kasutamata võimalust saada midagi teada eriti huvitavatel teemadel, nagu tehisintellekt, andmed ja superarvutid, ning mõista, kuidas kõik need kujundavad Euroopa digitaalset tulevikku – TEIE tulevikku.
Mida see tähendab, kui riik on digitaliseerimise alal üks juhtivaid riike maailmas? Kuidas saab digitaliseerimist mõõta? Mis on ühenduvus, inimkapital või e-riigi teenused? Vaadake seda osa ja omandage need mõisted, et saaksite olla DIGITAALNE MAADEUURIJA oma riigis.
Kas teil on kunagi olnud ühenduvusprobleeme? Kas te olete kasutanud tasuta WiFi-tööpunkti? Kas te olete kuulnud mõistet 5G? Selles osas selgitatakse, miks on tähtis, et me oleksime kõik ühendatud, ja kuidas seda paremaks teha.
kas teadsite, et elis saab kõikjal telefonis veebilehti kerida ja jagada, sõnumeid saata ja helistada ilma lisatasuta? suurte telefoniarvete pärast pole enam vaja muretseda. aastast 2017 saate kogu elis reisides hoida ühendust pere ja sõpradega. vaadake, kuidas meie digitaalsed maadeuurijad kasutavad maksimaalselt võimaluse „rända nagu oma kodus“ eeliseid kõikjal elis seigeldes!
Kas teadsite, et andmeid on kõikjal? Pealegi muudavad need seda, kuidas kõik toimib. Vaadake sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ seda osa ja saate teada, kuidas andmed Euroopa Liidus liiguvad ja kuidas saavad need meie elu paremaks muuta.
Kas teadsite, et kuigi seda ei ole näha, kasvab kogu maailmas kogunenud andmemaht 2025. aastal 175 zettabaidini, millega saab viis korda Kuule ja tagasi rännata? Vaadake sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ seda osa, et saada aru superarvutitest ja hakata mõtlema suurelt, SUPER suurelt.
Kas te olete kunagi robotit näinud? Kas teadsite, et teie nutitelefonis kasutatakse tehisintellekti? Vaadake sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ seda osa ja saate teada, kuidas tagada, et te saaksite usaldada tehisintellekti, mis teenib meid, inimesi, ja austab meie väärtusi.
Kvanttehnika ei ole ainult füüsikafännidele! Minge meie digitaalsete maadeuurijatega põnevale reisile, kus saate teada, mida see tähendab ja kuidas see mõjutab meie elu siin Euroopas. Pealegi, kui olete kuulnud Schrödingeri kassi mõtteeksperimendist, ootab teid ees tore üllatus meie visuaalses selgituses.
Paberimajandus? Kuulub minevikku! Kas teadsite, et uus Euroopa digitaalne identiteet võib ohutult lihtsustada seda, kuidas me jagame tähtsaid tunnistusi, teatame aadressi muutumisest, tõestame oma vanust või isegi täidame tuludeklaratsiooni? Meie DIGITAALSED MAADEUURIJAD selgitavad sammhaaval kõiki selle eeliseid, mis on vaid mõne hiireklõpsu kaugusel.
„See on väike samm ühele inimesele, kuid suur hüpe kogu inimkonnale“ – sellest kosmoseuuringute tohutust verstapostist möödunud viie aastakümnega oleme tänu uuenduslikule tehnikale õppinud oma ümbrust kosmoses nii palju paremini tundma. Meie DIGITAALSED MAADEUURIJAD uurivad lähemalt Euroopa kosmosetaristut (kas Copernicusest olete kuulnud?) ning sellest tulenevat kasu inimkonnale ja uurivale vaimule.
Mida tähendab küberteadlikkus? Mis riskid varitsevad meid veebis? Kui teadlikud me oleme veebiohtudest ja kuidas nendega toime tulla? Meie DIGITAALSED MAADEUURIJAD annavad teile mõne ülivõime, sest me kõik peame ohutuse tagamiseks oma küberoskusi täiendama. Saate teada, kuidas lahkusel, tarkusel, suhtlemisoskusel, võluvõtmel, tagasikäigul ja jõul on veebis eriline tähtsus. Pidage ka alati meeles, et mõtleksite enne kui klõpsate!
Sama teema kohta
- Highlighted
Eetikasuunised haridustöötajatele tehisintellekti ja andmete kasutamise kohta õpetamisel ja õppimisel
Käesolevad suunised on loodud eesmärgiga aidata haridustöötajatel mõista potentsiaali, mis tehisintellekti rakenduste ja andmete kasutamisel hariduses olla võib, ning suurendada teadlikkust võimalikest riskidest.
- Highlighted
Digiturgude määrus
Kes on digitaalsed pääsuvalitsejad ja miks peab komisjon neid reguleerima?
Geoblokeerimine ja veebiostud
Jaemüüjad peavad ELis võimaldama kaupade ja teenuste ostjatele võrdset juurdepääsu, olenemata nende asukohast. Kui nad seda ei tee, siis nimetatakse s...
Hüvasti, rändlustasud
Alates 2017. aastast ei pea ELi kodanikud enam teise liikmesriiki reisides maksma rändlustasusid oma mobiililt helistades, sõnumeid saates või sellega...
- Highlighted
Intellektuaalomand hariduses
„IdeasPowered@School“ pakub kõigis ELi keeltes mitmesuguseid kasutusvalmis õppematerjale intellektuaalomandi kohta igas vanuses ja eri astmetes õpetajatele ja õpilastele.
Kelleks sa ennast pead? – Identiteet
Kuidas määratleda oma identiteeti? Millised võiksid olla selle tunnusjooned? Identiteet teiseneb ja areneb pidevalt ning seetõttu võib muutuda ka meie...
Kodeerimine
29 keeles on saadaval on tasuta materjalid, mis aitavad õpetajatel tutvustada kodeerimist ja arvutuslikku mõtlemist igas vanuses õpilastele. Need lõbu...
Märka ja vastusta väärinfot
Pandeemia on näidanud, kui kiiresti väärinfo internetis levib. See töövahend aitab keskkooliõpetajatel oma õpilastele selgitada, kuidas veebis sirvides õiget teavet väärinfost eristada.