- Vecuma grupa
- Vecums no 12 līdz 15 gadiem
- 15 gadi
- Vecums no 9 līdz 12 gadiem
- Temats
- Materiāla veids
Iepazīsties ar Helēnu, Klausu, Kasju, Enzo un Marionu — mūsu “DIGITĀLAJIEM PĒTNIEKIEM”, kuri dodas ekskursijā pa visu Eiropu, lai redzētu, kā tiek īstenota digitalizācija.
Digitalizācija paver milzumu iespēju: nepalaid garām iespēju uzzināt par interesantākajām tēmām, tostarp mākslīgo intelektu, datiem vai superdatoriem, un uzzināt, kā tie veido Eiropas digitālo nākotni — TAVU nākotni.
Visus videomateriālus atradīsi zemāk!
Pievienojieties mums,lai iepazītos ar Eiropas Komisijas drosmīgo iniciatīvu “Galamērķis Zeme”, kuras mērķis ir iezīmēt mūsu planētas nākotni, izmantojot Zemes digitālo dvīni. Iedomājieties īpaši viedu modeli, kas parāda, kā savstarpēji mijiedarbojas cilvēks un daba, palīdzot mums pieņemt labākus lēmumus attiecībā uz mūsu vidi. Pateicoties programmas “Digitālā Eiropa” finansējumam un jaunākajām tehnoloģijām, piemēram, superdatoriem, mākslīgajam intelektam un ātrajam internetam, iniciatīva “Galamērķis Zeme” ļauj vietējiem līderiem izmēģināt dažādus iespējamos nākotnes scenārijus. Tā ir kā ieskatīšanās nākotnē, lai redzētu, kā mūsu izvēle varētu palīdzēt mums efektīvāk aizsargāt mūsu planētu.
Virtuālās pasaules paver bezgalīgas iespējas. Virtuālās pasaules var radikāli mainīt to, kā mēs strādājam, mācāmies, komunicējam, un ne tikai! Dodies ceļojumā ar mūsu digitālajiem pētniekiem, lai uzzinātu vairāk par iniciatīvu #VirtualWorldsEU.
Eiropas digitālās inovācijas centru (EDIH) tīkls veicina digitālo pārveidi, vienlaikus sniedzot vadlīnijas, speciālās zināšanas un atbalstu uzņēmumiem visā Eiropā. Šajos centros organizācijas un iestādes var sadarboties un ar tehnoloģiju palīdzību uzlabot produktus, procesus un pakalpojumus. Vēlies uzzināt vairāk? Seko mūsu digitālajiem pētniekiem viņu TECH piedzīvojumos kopā ar supervaroni Ediju un uzzini, kā Eiropas Savienība pieņem digitālo revolūciju!
Mikroshēmas jeb pusvadītāji ir visas mūsdienu elektronikas pamatelementi. Automašīnas, tālruņi, spēļu konsoles un daudzas citas sadzīves ierīces ir atkarīgas no šīm mazajām mikroshēmām. Noskaties šo sēriju, lai uzzinātu, kāpēc pēdējos gados ir radies mikroshēmu deficīts. Mūsu DIGITĀLIE PĒTNIEKI skaidros, ko ES dara, lai nodrošinātu, ka krājumi atkal nebeidzas.
Mūsdienu bērni iemācās lietot ekrānierīces, vēl pirms prot lasīt un rakstīt. Viņi noteikti var iemācīt pieaugušajiem, kā uzvesties tiešsaistē! Tomēr nav vienkārši nodrošināt, lai jaunajiem lietotājiem internets būtu droša vieta. Šajā sērijā pētīsim, kā ES cenšas veicināt bērnu drošību tiešsaistē.
Kā Eiropa var taisnīgi un atbildīgi izmantot jaunās digitālās tehnoloģijas? Eiropas Komisija ir ierosinājusi kopīgu digitālo tiesību un principu kopumu Eiropai, lai aizstāvētu ilgtspējīgu, cilvēkcentrētu digitālo pārkārtošanos, ko veido Eiropas vērtības. Šajā “DIGITĀLO PĒTNIEKU” sērijā mēs iepazīstināsim ar sešām galvenajām digitālo principu tēmām un izskaidrosim to nozīmi.
Kā ES plāno veidot mūsu digitālo nākotni? Ir izvirzīti vairāki mērķi, kas mums palīdzēs. Svarīga loma ir prasmēm, infrastruktūrai, sabiedriskajiem pakalpojumiem un uzņēmumiem. Šajā “DIGITĀLO PĒTNIEKU” sērijā spēlētāji izbauda galda spēli, kurā viņi ir atbildīgi par digitālo pārkārtošanos. Viņiem, tāpat kā ES valstīm, ir jāsadarbojas, lai noturētu Eiropu uz pareizā ceļa. Vai vēlies spēlēt?
Mēs dzīvojam pasaulē, kurā notiek nepārtraukta informācijas apmaiņa. Apstājies un padomā par to, cik bieži tu tiešsaistē dalies ar saviem persondatiem ar draugiem, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem, tirgotājiem un citiem. Kā tu vari būt pārliecināts, ka visa šī informācija tiek glabāta drošā veidā? Noskaties šo “DIGITĀLO PĒTNIEKU” sēriju, lai uzzinātu, kā tehnoloģija, ko dēvē par “blokķēdi”, ļauj aizsargāt tavu privātumu, lai tu tiešsaistē būtu drošībā.
Cik svarīgi ir valstij būt vienai no pasaules līderēm digitalizācijā? Kā mēs varam izmērīt digitalizāciju? Kas ir savienojamība, cilvēkkapitāls un digitālie sabiedriskie pakalpojumi? Noskaties šo sēriju un iepazīsti šos jēdzienus, lai vari kļūt par “DIGITĀLO PĒTNIEKU” savā valstī.
Vai tev kādreiz ir bijušas problēmas ar interneta savienojumu? Vai esi jebkad izmantojis bezmaksas Wi-Fi? Vai esi dzirdējis par 5G? Šajā sērijā tiks izskaidrots, kāpēc ir svarīgi, ka mēs visi esam savienoti, un kā šos savienojumus uzlabot.
Kas ir izpratne par kiberdrošību? Ar kādiem riskiem mēs saskaramies tiešsaistē? Cik daudz mēs zinām par apdraudējumiem tiešsaistē un kā ar tiem tikt galā? Mūsu DIGITĀLIE PĒTNIEKI apbruņos tevi ar dažādām superspējām, kas vajadzīgas mums visiem, lai uzlabotu savas kiberprasmes un paliktu drošībā. Tu uzzināsi, ka laipnībai, gudrībai, sociālajām prasmēm, burvju atslēgai, atpakaļgaitas pedālim un spēkam tiešsaistē ir īpaša nozīme. Un vienmēr atceries — Padomā Pirms Klikšķini!
Vai zināji, ka vari ritināt, koplietot, sūtīt īsziņas un zvanīt jebkurā ES vietā bez papildu maksas?! Bailes no lieliem telefona rēķiniem ir pagātne. Kopš 2017. gada var ceļot pa ES un nepārtraukt saziņu ar ģimeni un draugiem. Uzzini, kā mūsu digitālie pētnieki izmanto privilēģiju “Abonē kā mājās” savu piedzīvojumu laikā visā ES!
Vai zināji, ka dati ir visur? Turklāt tie arī maina veidus, kā viss darbojas. Noskaties šo “DIGITĀLO PĒTNIEKU” sēriju un uzzini, kā dati ceļo visā Eiropas Savienībā un kā tie var uzlabot mūsu dzīvi.
Vai zināji, ka par spīti tam, ka dati ir neredzami, visu pasaulē savākto datu daudzums līdz 2025. gadam pieaugs līdz 175 zetabaitiem, kas ir pietiekami, lai 5 reizes aizlidotu līdz Mēnesim un atpakaļ? Noskaties šo “DIGITĀLO PĒTNIEKU” sēriju, lai iepazītu superdatorus un sāktu domāt lielā, SUPERLIELĀ mērogā.
Vai esi kādreiz redzējis robotu? Vai zināji, ka tavs viedtālrunis arī izmanto mākslīgo intelektu? Noskaties šo “DIGITĀLO PĒTNIEKU” sēriju un uzzini, kā nodrošināt, ka vari uzticēties mākslīgajam intelektam, kas kalpo mūsu — cilvēku — labā un ievēro mūsu vērtības.
Kvantu tehnoloģija nav paredzēta tikai fizikas mīļotājiem! Ļauj mūsu DIGITĀLAJIEM PĒTNIEKIEM aizraujošā ceļojumā saprast, ko tas nozīmē un kā tas ietekmē mūsu ikdienu šeit — Eiropā. Turklāt, ja esi dzirdējis par domu eksperimentu “Šrēdingera kaķis”, vari iepazīties ar mūsu vizuālo skaidrojumu.
Darbs ar papīriem? Tā ir pagātne! Vai zināji, ka jaunā digitālā Eiropas identitāte var droši vienkāršot veidu, kā mēs kopīgojam svarīgus sertifikātus, ziņojam par adreses maiņu, pierādām savu vecumu vai pat aizpildām nodokļu deklarāciju? Mūsu DIGITĀLIE PĒTNIEKI soli pa solim sniedz skaidrojumu par daudzajām priekšrocībām — tās visas ir tikai dažu klikšķu attālumā.
“Viens mazs solis cilvēkam, viens milzīgs lēciens cilvēcei” — kopš šī milzīgā pavērsiena kosmosa izpētē ir pagājuši vairāk nekā 50 gadi, un tagad, pateicoties inovatīvām tehnoloģijām, mēs zinām daudz vairāk par to, kas ir mums apkārt. Mūsu DIGITĀLIE PĒTNIEKI rūpīgāk aplūko Eiropas kosmosa infrastruktūru (vai esi dzirdējis par Copernicus?) un tās radītās priekšrocības cilvēcei un zinātkārajam prātam.
Vairāk par to pašu tematu
- Highlighted
Šo pamatnostādņu mērķis ir palīdzēt pedagogiem un iedzīvotājiem izprast MI lietojumu un datu izmantošanas potenciālu izglītībā un veicināt izpratni par iespējamiem riskiem.
Kopš 2017. gada ES iedzīvotājiem, ceļojot uz citām dalībvalstīm, vairs nav jāmaksā viesabonēšanas maksa par zvaniem, īsziņām vai sērfošanu internetā.
Vai vēlaties uzzināt, kā ES jūs aizsargā tiešsaistē? Ar Digitālo pakalpojumu aktu (DPA) ieviesto jauno noteikumu mērķis ir veidot taisnīgāku un drošāku tiešsaistes pasauli.
- Highlighted
Kas ir digitālie “vārtziņi”, un kādēļ vajadzīgs, lai Komisija tos regulētu?
Vai jūs izmantojat statistiku, mācot? Varbūt esat skolēns, kurš vēlas uzzināt vairāk par statistiku? Tādā gadījumā Eurostat tīmekļvietnes mācību materiālu sadaļa jums noderēs!
Mazumtirgotājiem ir jānodrošina pircējiem vienāda piekļuve precēm un pakalpojumiem neatkarīgi no to atrašanās vietas Eiropas Savienībā. Ģeogrāfiskā bl...
Gudra bērna ceļvedis tiešsaistes brīnumu pasaulē
- Highlighted
Projekts <em>IdeasPowered@School</em> nodrošina dažādus lietošanai gatavus mācību materiālus visās ES valodās par intelektuālo īpašumu. Tie ir piemēroti visu vecumu un līmeņu skolotājiem, pasniedzējiem, skolēniem un studentiem.