- Amžiaus grupė
- Nuo 12 iki 15 metų15 metų ir vyresni
- Tema
- Skaitmeninis sektorius
- Priemonės rūšis
- Vaizdo įrašas

Susipažinkite su Helena, Klausu, Kasia, Enzo ir Marion – mūsų SKAITMENINIAIS TYRINĖTOJAIS, kurie keliauja po Europą, kad pamatytų, kaip vyksta skaitmeninimas.
Skaitmeninimas atveria galimybių pasaulį: nepraleiskite progos susipažinti su įdomiausiomis temomis, įskaitant dirbtinį intelektą, duomenis ar superkompiuterius, ir sužinoti, kaip jie visi formuoja Europos skaitmeninę ateitį – JŪSŲ ateitį.
Ką reiškia šaliai būti tarp pasaulinių skaitmeninimo lyderių? Kaip išmatuoti skaitmeninimą? Kas yra junglumas, žmogiškasis kapitalas ar viešosios skaitmeninės paslaugos? Žiūrėkite šią seriją ir tapkite šių sąvokų žinovu, kad galėtumėte būti SKAITMENINIU TYRINĖTOJU savo šalyje.
Ar kada nors teko patirti ryšio problemų? Ar kada nors naudojotės nemokamo belaidžio interneto zona? Ar girdėjote apie 5G? Šioje serijoje aiškinama, kodėl svarbu, kad visi būtume prisijungę ir kaip tai pagerinti.
Ar žinojote, kad galite naršyti, dalytis, siųsti teksto žinutes ir skambinti bet kurioje ES vietoje be jokio papildomo mokesčio?! Didelės telefono sąskaitos liko praeityje. Nuo 2017 m. galite keliauti visoje ES ir palaikyti ryšį su šeima ir draugais. Pažiūrėkite, kaip mūsų skaitmeniniai tyrinėtojai naudojasi tarptinklinio ryšio privalumais keliaudami visoje ES!
Ar žinote, kad duomenys yra visur? Negana to, jie keičia, kaip viskas veikia. Žiūrėkite šią „SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ“ seriją, kad sužinotumėte, kaip duomenys keliauja po Europos Sąjungą ir kaip tai gali pagerinti mūsų gyvenimą.
Ar žinojote, kad nors to ir nematote, visų pasaulyje surinktų duomenų kiekis 2025 m. išaugs iki 175 zetabaitų, o to pakanka penkioms kelionėms į mėnulį ir atgal? Žiūrėkite šią „SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ“ seriją, kad suprastumėte, kas yra superkompiuteris, ir pradėtumėte galvoti apie didelius, SUPER didelius dalykus.
Ar kada nors matėte robotą? Ar žinojote, kad jūsų išmaniajame telefone taip pat naudojamas dirbtinis intelektas? Žiūrėkite šią „SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ“ seriją, kad sužinotumėte, ką daryti, kad galėtumėte pasitikėti dirbtiniu intelektu, kuris tarnauja mums, žmonėms, ir gerbia mūsų vertybes.
Kvantinė technologija skirta ne tik fizikams! Kartu su SKAITMENINIAIS TYRINĖTOJAIS leiskitės į įspūdingą kelionę, kad sužinotumėte, kas tai yra ir kaip tai veikia mūsų kasdienį gyvenimą čia, Europoje. Be to, jei girdėjote apie mintinį eksperimentą „Šriodingerio katė“, jums patiks mūsų vaizdinis paaiškinimas.
Dokumentų tvarkymas? Praeities dalykas! Ar žinojote, kad naujoji Europos skaitmeninė tapatybė padeda saugiai supaprastinti tai, kaip dalijamės svarbiais sertifikatais, pranešame apie adreso pasikeitimą, įrodome savo amžių ar net pildome mokesčių deklaraciją? Mūsų SKAITMENINIAI TYRINĖTOJAI nuosekliai paaiškina daugybę privalumų – reikia vos kelių spustelėjimų.
„Vienas mažas žingsnis žmogui, vienas milžiniškas šuolis žmonijai“ – praėjus daugiau nei penkiems dešimtmečiams nuo šio svarbaus kosmoso tyrinėjimų etapo, dėl novatoriškų technologijų žinome daug daugiau apie tai, kas mus supa. Mūsų SKAITMENINIAI TYRINĖTOJAI tyrinėja Europos kosmoso infrastruktūrą (ar pavardė Kopernikas jums girdėta?) ir jos teikiamus pranašumus žmonijai ir smalsiam protui.
Kas yra kibernetinis sąmoningumas? Su kokia rizika susiduriame internete? Ką žinome apie grėsmes internete ir kaip jas valdyti? SKAITMENINIAI TYRINĖTOJAI suteiks jums ypatingų galių, nes mums visiems reikia patobulinti savo kibernetinius įgūdžius, kad būtume saugūs. Sužinosite, kaip geranoriškumas, išmintis, socialiniai įgūdžiai, magiškas raktas, atbulinė eiga ir stiprybė atlieka ypatingą vaidmenį internete. Ir niekada nepamirškite pagalvoti prieš spustelėdami!
Ta pačia tema
- Highlighted
Dirbtinio intelekto (DI) ir duomenų naudojimo mokymo ir mokymosi srityje etikos gairės pedagogams
Šiomis gairėmis siekiama padėti pedagogams suprasti, kokių galimybių gali atsirasti taikant DI ir naudojant duomenis švietimo srityje, ir didinti informuotumą apie galimą riziką.
Dirbtinio intelekto evoliucija
Kviečiame pažvelgti į dirbtinį intelektą iš kitos perspektyvos. Šiame vaizdo įraše parodoma, kaip gyvenimas susikerta su technologijomis, pasitelkiant...
- Highlighted
Gairės mokytojams ir pedagogams dėl kovos su dezinformacija ir skaitmeninio raštingumo skatinimo švietimo ir mokymo priemonėmis
Gairėse susiejus pedagogiką ir praktiką vienu lengvai naudojamu formatu aptariama: kaip sudominti jaunuolius faktų tikrinimu ir ugdyti jų kritinį mąstymą? Kokiais techniniais aspektais pasižymi dezinformacija? Kaip nustatyti sintetinę vaizdo sankaitą? (angl. deep fake)
Geografinis blokavimas ir apsipirkimas internetu
Mažmenininkai turi suteikti pirkėjams vienodą galimybę įsigyti prekių ir paslaugų, nesvarbu, kokioje ES vietoje jie yra. Šio reikalavimo nepaisymas va...
- Highlighted
Intelektinė nuosavybė švietimo srityje
„IdeasPowered@School“ mokytojams ir visų amžiaus grupių ir lygių mokiniams leidžia pasiūlyti įvairios mokomosios medžiagos apie intelektinę nuosavybę visomis ES kalbomis.
Kaip pastebėti dezinformaciją ir su ja kovoti
Pandemija parodė, kaip greitai internete sklinda melaginga informacija. Naudodamiesi šiuo priemonių rinkiniu, vidurinių mokyklų mokytojai savo mokiniams, naršantiems internete, gali padėti atpažinti, kas yra teisinga, o kas melaginga.
Kas yra dirbtinis intelektas?
Kas yra dirbtinis intelektas (DI)? Ką tai reiškia? Kur DI taikomas? Ką jis gali ir kaip jis veikia? Šiame trumpame vaizdo įraše DI specialistė Aleksan...
Kuo jūs save laikote? Tapatybė
Kaip jūs apibrėžiate savo tapatybę? Kas jai būdinga? Tapatybė nuolat kinta ir mainosi, taigi mūsų įsitikinimai apie tai, kas esame mes ir kas yra kiti...