- Amžiaus grupė
- Nuo 12 iki 15 metų
- 15 metų ir vyresni
- Nuo 9 iki 12 metų
- Tema
- Priemonės rūšis
Susipažinkite su Helena, Klausu, Kasia, Enzo ir Marion – mūsų SKAITMENINIAIS TYRINĖTOJAIS, kurie keliauja po Europą, kad pamatytų, kaip vyksta skaitmeninimas.
Skaitmeninimas atveria galimybių pasaulį: nepraleiskite progos susipažinti su įdomiausiomis temomis, įskaitant dirbtinį intelektą, duomenis ar superkompiuterius, ir sužinoti, kaip jie visi formuoja Europos skaitmeninę ateitį – JŪSŲ ateitį.
Toliau rasite visus vaizdo įrašus!
Prisijunk prie mūsų ir sužinok apie „DestinE“ – unikalią Europos Komisijos iniciatyvą, skirtą prognozuoti mūsų planetos ateitį sukuriant jos skaitmeninę dvynę. Įsivaizduok nepaprastai protingą modelį, kuris parodo žmogaus veiklos įtaką gamtai, ir padeda priimti geresnius sprendimus dėl aplinkos. Pasitelkę Skaitmeninės Europos programos finansavimą ir naujausias technologijas, tokias kaip superkompiuteriai, dirbtinis intelektas ir greitas internetas, šalių vadovai galės naudoti „DestinE“ ir prognozuoti, kas nutiktų priėmus vienokį ar kitokį sprendimą. Šis skaitmeninis modelis suteikia galimybę pažvelgti į ateitį ir sužinoti, kokį poveikį turėtų mūsų pasirinkimai, kad galėtume veiksmingiau apsaugoti savo planetą.
Virtualūs pasauliai mums suteiks be galo daug galimybių. Virtualūs pasauliai gali iš pagrindų pakeisti mūsų darbo, mokymo, bendravimo būdus, ir tai dar ne viskas! Keliaukite kartu su mūsų skaitmeniniais tyrinėtojais ir sužinokite daugiau apie šią iniciatyvą #VirtualWorldsEU.
Europos skaitmeninių inovacijų centrų tinklas skatina skaitmeninę transformaciją, kartu teikdamas visoms Europos įmonėms gaires, ekspertines žinias ir paramą. Šie centrai skatina jungtis organizacijas ir institucijas, siekiančias tobulinti produktus, procesus ir paslaugas tobulinant technologijas. Norite sužinoti daugiau? Sekite mūsų skaitmeninių tyrinėtojų fantastiškus nuotykius technologijų pasaulyje kartu su superherojumi EDDY ir Europos Sąjungoje jau vykstančią skaitmeninę revoliuciją!
Lustai, arba puslaidininkiai, yra visos šiuolaikinės elektronikos sudedamosios dalys. Automobiliai, telefonai, žaidimų konsolės ir daugelis kitų namų apyvokos daiktų yra priklausomi nuo šių mažų lustų. Žiūrėkite šią seriją ir sužinokite, kodėl pastaraisiais metais lustų sumažėjo. Mūsų SKAITMENINIAI TYRINĖTOJAI paaiškins, ką ES daro, kad atsargos daugiau nesibaigtų.
Šiandienos vaikai pirmiausia išmoksta naršyti, o tik po to skaityti ar rašyti. Jie tikrai gali pamokyti suaugusiuosius, kaip elgtis internete! Vis dėlto sunku užtikrinti, kad internetas būtų saugus ir smagus jauniesiems naudotojams. Šioje serijoje nagrinėjama, kaip ES siekia užtikrinti vaikų saugumą internete.
Kaip sąžiningai ir atsakingai naudoti naujas skaitmenines technologijas Europoje? Europos Komisija pasiūlė bendrą Europos skaitmeninių teisių ir principų rinkinį, kuriuo skatinama tvari, į žmogų orientuota ir Europos vertybėmis grindžiama skaitmeninė transformacija. Šioje SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ serijoje supažindinama su šešiomis pagrindinėmis skaitmeninių principų temomis ir paaiškinama jų svarba.
Kaip ES planuoja formuoti mūsų skaitmeninę ateitį? Yra nustatyti keli tikslai, kuriais turime vadovautis! Svarbus vaidmuo tenka įgūdžiams, infrastruktūrai, viešosioms paslaugoms ir įmonėms. Šioje SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ serijoje dalyviai žaidžia stalo žaidimą, kurio metu jie patys yra atsakingi už skaitmeninę pertvarką. Kaip ir ES šalys, jie turi dirbti kartu, kad Europa nenukryptų nuo tikslo. Norite žaisti?
Gyvename pasaulyje, kuriame nuolat dalijamasi informacija. Stabtelėkite ir pagalvokite, kaip dažnai dalijatės asmens duomenimis internete, su draugais, viešųjų paslaugų teikėjais, pardavėjais ir kt. Kaip galite būti tikri, kad visa ši informacija laikoma saugiai ir patikimai? Žiūrėkite šią SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ seriją ir sužinokite, kaip technologija, vadinama blokų grandine, padeda apsaugoti jūsų privatumą, kad būtumėte saugūs internete.
Ką reiškia šaliai būti tarp pasaulinių skaitmeninimo lyderių? Kaip išmatuoti skaitmeninimą? Kas yra junglumas, žmogiškasis kapitalas ar viešosios skaitmeninės paslaugos? Žiūrėkite šią seriją ir tapkite šių sąvokų žinovu, kad galėtumėte būti SKAITMENINIU TYRINĖTOJU savo šalyje.
Ar kada nors teko patirti ryšio problemų? Ar kada nors naudojotės nemokamo belaidžio interneto zona? Ar girdėjote apie 5G? Šioje serijoje aiškinama, kodėl svarbu, kad visi būtume prisijungę ir kaip tai pagerinti.
Kas yra kibernetinis sąmoningumas? Su kokia rizika susiduriame internete? Ką žinome apie grėsmes internete ir kaip jas valdyti? SKAITMENINIAI TYRINĖTOJAI suteiks jums ypatingų galių, nes mums visiems reikia patobulinti savo kibernetinius įgūdžius, kad būtume saugūs. Sužinosite, kaip geranoriškumas, išmintis, socialiniai įgūdžiai, magiškas raktas, atbulinė eiga ir stiprybė atlieka ypatingą vaidmenį internete. Ir niekada nepamirškite pagalvoti prieš spustelėdami!
Ar žinojote, kad bet kurioje ES vietoje galite naršyti, dalytis turiniu, siųsti teksto žinutes ir skambinti be jokio papildomo mokesčio?! Didelės telefono sąskaitos liko praeityje. Nuo 2017 m. galite keliauti visoje ES ir palaikyti ryšį su šeima ir draugais. Pažiūrėkite, kaip mūsų skaitmeniniai tyrinėtojai naudojasi tarptinklinio ryšio privalumais keliaudami visoje ES!
Ar žinote, kad duomenys yra visur? Negana to, jie keičia, kaip viskas veikia. Žiūrėkite šią „SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ“ seriją, kad sužinotumėte, kaip duomenys keliauja po Europos Sąjungą ir kaip tai gali pagerinti mūsų gyvenimą.
Ar žinojote, kad nors to ir nematote, visų pasaulyje surinktų duomenų kiekis 2025 m. išaugs iki 175 zetabaitų, o to pakanka penkioms kelionėms į mėnulį ir atgal? Žiūrėkite šią „SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ“ seriją, kad suprastumėte, kas yra superkompiuteris, ir pradėtumėte galvoti apie didelius, SUPER didelius dalykus.
Ar kada nors matėte robotą? Ar žinojote, kad jūsų išmaniajame telefone taip pat naudojamas dirbtinis intelektas? Žiūrėkite šią „SKAITMENINIŲ TYRINĖTOJŲ“ seriją, kad sužinotumėte, ką daryti, kad galėtumėte pasitikėti dirbtiniu intelektu, kuris tarnauja mums, žmonėms, ir gerbia mūsų vertybes.
Kvantinė technologija skirta ne tik fizikams! Kartu su SKAITMENINIAIS TYRINĖTOJAIS leiskitės į įspūdingą kelionę, kad sužinotumėte, kas tai yra ir kaip tai veikia mūsų kasdienį gyvenimą čia, Europoje. Be to, jei girdėjote apie mintinį eksperimentą „Šriodingerio katė“, jums patiks mūsų vaizdinis paaiškinimas.
Dokumentų tvarkymas? Praeities dalykas! Ar žinojote, kad naujoji Europos skaitmeninė tapatybė padeda saugiai supaprastinti tai, kaip dalijamės svarbiais sertifikatais, pranešame apie adreso pasikeitimą, įrodome savo amžių ar net pildome mokesčių deklaraciją? Mūsų SKAITMENINIAI TYRINĖTOJAI nuosekliai paaiškina daugybę privalumų – reikia vos kelių spustelėjimų.
„Vienas mažas žingsnis žmogui, vienas milžiniškas šuolis žmonijai“ – praėjus daugiau nei penkiems dešimtmečiams nuo šio svarbaus kosmoso tyrinėjimų etapo, dėl novatoriškų technologijų žinome daug daugiau apie tai, kas mus supa. Mūsų SKAITMENINIAI TYRINĖTOJAI tyrinėja Europos kosmoso infrastruktūrą (ar pavardė Kopernikas jums girdėta?) ir jos teikiamus pranašumus žmonijai ir smalsiam protui.
Ta pačia tema
- Highlighted
Šiomis gairėmis siekiama padėti pedagogams suprasti, kokių galimybių gali atsirasti taikant DI ir naudojant duomenis švietimo srityje, ir didinti informuotumą apie galimą riziką.
Kviečiame pažvelgti į dirbtinį intelektą iš kitos perspektyvos. Šiame vaizdo įraše parodoma, kaip gyvenimas susikerta su technologijomis, pasitelkiant...
Ar naudojatės statistika mokydami? O gal esate mokinys, norintis daugiau sužinoti apie statistiką? Tuomet Eurostato svetainės švietimo kampelis skirtas jums!
- Highlighted
Gairėse susiejus pedagogiką ir praktiką vienu lengvai naudojamu formatu aptariama: kaip sudominti jaunuolius faktų tikrinimu ir ugdyti jų kritinį mąstymą? Kokiais techniniais aspektais pasižymi dezinformacija? Kaip nustatyti sintetinę vaizdo sankaitą? (angl. deep fake)
Mažmenininkai turi suteikti pirkėjams vienodą galimybę įsigyti prekių ir paslaugų, nesvarbu, kokioje ES vietoje jie yra. Šio reikalavimo nepaisymas va...
- Highlighted
„IdeasPowered@School“ mokytojams ir visų amžiaus grupių ir lygių mokiniams leidžia pasiūlyti įvairios mokomosios medžiagos apie intelektinę nuosavybę visomis ES kalbomis.
Pasaulyje, kuriame gausu klaidingos informacijos, labai svarbu ugdyti kritinio vertinimo įgūdžius. Naudodamiesi šiuo priemonių rinkiniu pedagogai galės ugdyti kritiškai mąstančius protus skaitmeniniame amžiuje.
Kas yra dirbtinis intelektas (DI)? Ką tai reiškia? Kur DI taikomas? Ką jis gali ir kaip jis veikia? Šiame trumpame vaizdo įraše DI specialistė Aleksan...