Pereiti prie pagrindinio turinio
Learning corner
Naujienų pranešimas2023 m. rugsėjo 15 d.Komunikacijos generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 1 min

2023 m. pranešimas apie Sąjungos padėtį. Glausta informacija

Rugsėjo 13 d. Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamente Strasbūre savo pranešimu apie Sąjungos padėtį pradėjo naujus politinius metus.

„Dabar proga parodyti jaunajai kartai, kad pajėgiame sukurti žemyną, kuriame gali būti savimi, mylėti ką nori ir siekti kiek nori.“

Savo kalboje U. von der Leyen apžvelgė, ką Europos Sąjunga (ES) pasiekė praėjusiais metais ir kam ji skirs daugiausia dėmesio ateinančiais metais, t. y. paskutiniais jos kadencijos metais. Svarbi tema buvo klimato kaita; pavyzdžiui, ji paskelbė naują iniciatyvą dėl vėjo energijos. Kita tema – skaitmeninimas; ES suteiks galimybę naudotis savo superkompiuteriais naujoms dirbtinio intelekto iniciatyvoms. Siekdama padėti ekonomikai, ji paskelbė priemones, kuriomis siekiama sumažinti mažosioms ir vidutinėms įmonėms tenkančią administracinę naštą. Žinoma, svarbi tema buvo tebevykdoma Rusijos agresija prieš Ukrainą. Ji teigė, kad ES rems Ukrainą tiek, kiek reikės ir kad „Ukrainos ateitis yra mūsų Sąjungoje“.

Šiame pranešime rasite daug aktualių temų diskusijoms apie Europos Sąjungą ir jos ateitį – galite jį panaudoti pamokoje apie Europą platesne prasme.

2023 m. pranešimas apie Sąjungos padėtį. Pagrindinės iniciatyvos

Skaitykite kalbą

Žiūrėkite kalbą

Šaltiniai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. rugsėjo 15 d.
Autorius
Komunikacijos generalinis direktoratas
Type of content
  • News