Pāriet uz galveno saturu
Learning corner
Paziņojums par jaunumiem2023. gada 15. septembrisKomunikācijas ģenerāldirektorāts

Stāvoklis Savienībā 2023. gadā – Galvenās iniciatīvas

13. septembrī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena atklāja jauno politisko gadu ar savu ikgadējo runu “Stāvoklis Savienībā” Eiropas Parlamentā Strasbūrā.

“Ir īstais brīdis parādīt jaunajai paaudzei, ka mēs varam izveidot kontinentu, kurā ikviens var būt viņš pats, mīlēt to, kuru vēlas, un tiekties pēc visaugstākajiem mērķiem.”

Savā runā Urzula fon der Leiena runāja par to, kas ir sasniegts Eiropas Savienībā (ES) pagājušajā gadā un kam tiks pievērsta uzmanība nākamajā gadā, kas ir viņas pilnvaru pēdējais gads. Svarīgs temats bija klimata pārmaiņas — piemēram, viņa paziņoja par jaunu iniciatīvu vēja enerģijas jomā. Vēl viens temats bija digitalizācija — ES savus superdatorus darīs pieejamus jaunām iniciatīvām mākslīgā intelekta jomā. Ekonomikas atbalstam viņa paziņoja par pasākumiem, kuriem būtu jāsamazina birokrātija maziem un vidējiem uzņēmumiem. Svarīgs temats, protams, bija Krievijas pašreizējā agresija pret Ukrainu. Urzula fon der Leiena paziņoja, ka ES turpinās atbalstīt Ukrainu tik ilgi, cik nepieciešams, un piebilda, ka “Ukrainas nākotne ir mūsu Savienībā”.

Šī runa ir ļoti piemērots materiāls diskusijai klasē par Eiropas Savienību un tās nākotni, kā arī par Eiropu kopumā.

Stāvoklis Savienībā 2023. gadā – Galvenās iniciatīvas

Lasiet runu

Skatiet runu

Avoti

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2023. gada 15. septembris
Autors
Komunikācijas ģenerāldirektorāts
Type of content
News