Prejsť na hlavný obsah
Learning corner

Simulačná hra zameraná na rozhodovacie procesy v EÚ

Simulačná hra zameraná na rozhodovacie procesy v EÚ na základe smernice o čokoláde.

Veková skupina
  • viac ako 15 rokov
Téma
Typ materiálu

Podobne ako v skutočnosti sa v Rade ministrov stretávajú ministri krajín EÚ, Európska komisia a Európsky parlament, aby o právnych aktoch diskutovali, rokovali a hlasovali. Tieto úlohy preberajú účastníci simulačnej hry, ktorí nájdu demokratické riešenie, ako zjednotiť krajiny v otázke čokolády. Zároveň však musia mať na pamäti aj ochranu občanov a záujmov svojej krajiny. Uskutoční sa živá diskusia, kuloárne rokovania medzi krajinami a napokon hlasovanie o novom legislatívnom návrhu Komisie. Výsledok simulačnej hry len málokedy dopadne podľa očakávaní, pretože celý tento proces ovládajú a ovplyvňujú účastníci.

Simulačná hra je zábavná, prispieva k pochopeniu a dialógu v rámci EÚ. Možno ju hrať fyzicky aj online.

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Ďalšie materiály k téme

eu_values_video.png

Všetky krajiny EÚ uznávajú isté základné hodnoty, ktoré sú podstatou našej slobodnej spoločnosti. EÚ chráni tieto spoločné hodnoty s cieľom zaručiť in...

Group of youngsters slaping hands in greeting
  • Highlighted

Pozrite sa, ako 27 krajín EÚ spolupracuje: balík Rady obsahuje učebné materiály na občiansku výchovu a množstvo nápadov v oblasti výuky a štúdia, ako aj hry.

timeline_def.png

Prejdite sa s nami v čase a oboznámte sa s dôležitými okamihmi v dejinách, s vynálezmi, významnými udalosťami v športe a spoločnosti a v ďalších oblastiach života... vďaka ktorým sa EÚ stala tým, čím je.

house_of_european_history.jpg

Vzdelávacie materiály vypracované v súvislosti so stálou expozíciou Domu európskej histórie. V škole alebo doma si môžete preštudovať niektoré hlavné ...

eu-and-me.jpg

Ak máš 15 až 18 rokov alebo ak ste stredoškolský učiteľ a máte záujem zistiť niečo viac o Európskej únii a o tom, čo pre vás robí, potom je táto publikácia pre vás!

THE EU  IN A NUTSHELL

Táto prezentácia vám pomôže vysvetliť základy EÚ, pripraviť pôdu pre diskusie a poskytnúť vám tipy, ako zostať v kontakte s EÚ.