Põhisisu juurde
Learning corner
Pressiteade30. november 2022Teabevahetuse peadirektoraat1 min lugemist

Koolibussid Ukraina lastele

Haridus on meie tuleviku nurgakivi. Venemaa põhjendamatu agressioon Ukrainas on mõjutanud hinnanguliselt 5,7 miljonit kooliealist last ning tuhanded koolid ja rajatised on kahjustada saanud. 

""
©Janne Savon, 2022

Haridus on meie tuleviku nurgakivi. Venemaa põhjendamatu agressioon Ukrainas on mõjutanud hinnanguliselt 5,7 miljonit kooliealist last ning tuhanded koolid ja rajatised on kahjustada saanud. Nende jaoks on äärmiselt oluline turvaline juurdepääs kooli, kuna see annab neile normaalsustunde ning on nende heaolu ja tuleviku jaoks hädavajalik.

Vaatamata hävingule ja ohverdustele vaatavad ukrainlased kindlalt ja lootusrikkalt tulevikku. See tulevik saab alguse sellest, et koolid on avatud ja lapsed saavad kooli minna. Kuna paljud koolid on saanud kahjustada, peavad paljud lapsed nüüd oma kodust kaugel asuvates koolides käima.

Selle võimaldamiseks kutsub Euroopa Komisjon nii ELis kui ka mujal tegutsevaid avaliku ja erasektori üksusi üles ühendama jõud ja näitama üles solidaarsust, annetades busse, mis on olulised Ukraina laste ohutuks kooli naasmiseks.

Kas teate avaliku sektori asutust või eraettevõtjat, kes saaks bussi annetada? Jagage nendega seda linki, et näidata, kuidas nad saavad aidata!

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
30. november 2022
Autor
Teabevahetuse peadirektoraat