Pāriet uz galveno saturu
Learning corner
Paziņojums par jaunumiem2022. gada 30. novembrisKomunikācijas ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 1 min

Skolas autobusi Ukrainas bērniem

Izglītība ir mūsu nākotnes stūrakmens. Saskaņā ar aplēsēm Krievijas nepamatotā agresija Ukrainā ir ietekmējusi 5,7 miljonus skolas vecuma bērnu, un nodarījusi postījumus tūkstošiem skolu un iestāžu ēku. 

""
©Janne Savon, 2022

Izglītība ir mūsu nākotnes stūrakmens. Saskaņā ar aplēsēm Krievijas nepamatotā agresija Ukrainā ir ietekmējusi 5,7 miljonus skolas vecuma bērnu, un nodarījusi postījumus tūkstošiem skolu un iestāžu ēku. Droša nokļūšana skolā bērniem ir ārkārtīgi svarīga — tas viņiem sniedz normalitātes sajūtu un nākotnes perspektīvu un ir būtiski viņu labklājībai.

Par spīti daudzajiem postījumiem un upuriem, ukraiņi nākotnē raugās ar pārliecību un cerību. Un šī nākotne sākas ar to, ka skolas ir atvērtas un bērni tās var apmeklēt. Tā kā daudzas skolas ir sapostītas, daudziem bērniem tagad jāmēro ievērojami attālumi līdz skolām tālu prom mājām.

Lai šiem bērniem palīdzētu tikt līdz skolai, Eiropas Komisija aicina publiskās un privātās struktūras ES un ārpus tās apvienot spēkus un būt solidārām, ziedojot autobusus, ko varētu izmantot, lai Ukrainas bērnus droši nogādātu skolā.

Vai jums ir zināma publiska struktūra vai privāts uzņēmums, kas varētu ziedot autobusu? Nosūtiet viņiem šo saiti, kurā ir sīkāk paskaidrots, kā viņi var palīdzēt!

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 30. novembris
Autors
Komunikācijas ģenerāldirektorāts