Przejdź do treści głównej
Learning corner
Wiadomość prasowa30 listopada 2022Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji SpołecznejCzas na przeczytanie: 1 min

Autobusy szkolne dla ukraińskich dzieci

Edukacja jest kamieniem węgielnym naszej przyszłości. Szacuje się, że w Ukrainie 5,7 mln dzieci w wieku szkolnym dotkniętych zostało skutkami nieuzasadnionej agresji Rosji wobec ich kraju, a tysiące szkół i placówek zostało uszkodzonych. 

""
©Janne Savon, 2022

Edukacja jest kamieniem węgielnym naszej przyszłości. Szacuje się, że w Ukrainie 5,7 mln dzieci w wieku szkolnym dotkniętych zostało skutkami nieuzasadnionej agresji Rosji wobec ich kraju, a tysiące szkół i placówek zostało uszkodzonych. Bezpieczny dostęp do szkoły jest sprawą nadrzędną, ponieważ daje dzieciom poczucie normalności i jest niezbędny dla ich dobra i przyszłości.

Pomimo zniszczeń i poświęceń Ukraińcy spoglądają w przyszłość z ufnością i nadzieją. Przyszłość zaczyna się od zadbania o to, by szkoły były otwarte i dzieci mogły do nich uczęszczać. Ponieważ mnóstwo szkół zostało zniszczonych, wiele dzieci musi teraz pokonywać daleką drogę do szkoły.

W związku z tym Komisja Europejska wzywa publiczne i prywatne podmioty w UE i poza nią do połączenia sił w duchu solidarności i do przekazywania autobusów, które są niezbędne do zapewnienia ukraińskim dzieciom bezpiecznego dojazdu do szkoły.

Może znasz podmiot publiczny lub przedsiębiorstwo prywatne, które mogłyby przekazać autobus? Udostępnij im link, pod którym można znaleźć informacje o programie pomocy.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
30 listopada 2022
Autor
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej