Přejít na hlavní obsah
Learning corner
Oznámení30. listopadu 2022Generální ředitelství pro komunikaci

Školní autobusy pro ukrajinské děti

Se vzděláváním stojí a padá naše budoucnost. Odhaduje se, že na Ukrajině měla neodůvodněná agrese Ruska dopad na 5,7 milionu ukrajinských dětí ve školním věku a tisíce škol a zařízení byly poškozeny. 

""
©Janne Savon, 2022

Se vzděláváním stojí a padá naše budoucnost. Odhaduje se, že na Ukrajině měla neodůvodněná agrese Ruska dopad na 5,7 milionu dětí ve školním věku a tisíce škol a zařízení byly poškozeny. Pro tyto děti má bezpečný přístup do školy prvořadý význam, jelikož jim dává pocit normálnosti a je zásadní pro jejich blaho a budoucnost.

Navzdory destrukci, kterou jsou obklopeni, a obětem, které musejí přinášet, hledí Ukrajinci do budoucnosti s důvěrou a nadějí. A tato budoucnost začíná tím, že jsou otevřené školy a že do nich mohou chodit děti. Vzhledem k tomu, že mnoho škol bylo poškozeno, musí nyní mnoho dětí do školy cestovat velmi daleko.

Evropská komise vyzývá veřejné a soukromé subjekty v EU i mimo ni, aby spojily síly a projevily solidaritu tím, že darují autobusy, které jsou nezbytné k bezpečnému návratu ukrajinských dětí do školy.

Víte o veřejnoprávním subjektu nebo soukromé společnosti, které by mohly darovat autobus? Požádejte je, aby použily tento odkaz a podívaly se, jak mohou pomoci!

Podrobnosti

Datum zveřejnění
30. listopadu 2022
Autor /Autorka
Generální ředitelství pro komunikaci