Prejsť na hlavný obsah
Learning corner
Tlačové oznámenie30. novembra 2022Generálne riaditeľstvo pre komunikáciuOdhadovaný čas čítania: 1 min

Školské autobusy pre ukrajinské deti

Vzdelanie je základným kameňom našej budúcnosti. Odhaduje sa, že neodôvodnená agresia Ruska má na Ukrajine vplyv na 5,7 milióna detí v školskom veku. Poškodené boli tisíce škôl a zariadení. 

""
©Janne Savon, 2022

Vzdelanie je základným kameňom našej budúcnosti. Odhaduje sa, že neodôvodnená agresia Ruska má na Ukrajine vplyv na 5,7 milióna detí v školskom veku. Poškodené boli tisíce škôl a zariadení. Pre školákov je bezpečný prístup ku škole prvoradý. Dáva im totiž pocit normálnosti a pre ich blaho a budúcnosť je nevyhnutný.

Napriek deštrukcii a obetám Ukrajinci hľadia do budúcnosti s dôverou a nádejou. A táto budúcnosť sa začína zabezpečením toho, aby boli školy otvorené a aby ich deti mohli navštevovať. Keďže veľa škôl bolo poškodených, mnoho detí musí navštevovať školu ďaleko od svojho domova, a teda prekonávať značné vzdialenosti.

Európska komisia preto vyzýva verejné a súkromné subjekty v EÚ aj mimo nej, aby spojili svoje sily a prejavili solidaritu tak, že darujú autobusy. Tie sú nevyhnutné nato, aby sa ukrajinské deti bezpečne vrátili do škôl.

Viete o nejakom verejnom subjekte alebo súkromnej spoločnosti, ktorí by mohli darovať autobus? Požiadajte ich, aby klikli na tento odkaz, kde sa dozvedia, ako môžu pomôcť!

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
30. novembra 2022
Autor/autorka
Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu